PILNE: Benzyna rekordowo tania w Polsce. Za to diesel zaskakuje zupełnie czymś innym

PILNE: Benzyna rekordowo tania w Polsce. Za to diesel zaskakuje zupełnie czymś innym

paliwa paliwo benzyna diesel

Podaj dalej

Benzyna właśnie spadła na najniższy pułap, jeżeli chodzi o swoją cenę. A to oznacza tylko i wyłącznie to, że kierowcy będą tanio tankować to paliwo. Powodów do zadowolenia jest dużo, bowiem spadek jest wyraźny i znacznie przekracza już kwotę poniżej 7 złotych. Jest coraz bliżej tego, aby również na stacjach paliw płacić poniżej tej kwoty.

Coraz tańsza benzyna

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

W najnowszym zestawieniu benzyna w swojej średniej cenie w hurcie kosztuje 6,85 zł/l. Tak tania nie była bardzo dawno, a tylko tydzień temu kosztowała niewiele drożej, bowiem o pięć groszy. Tyle tylko, że teraz zapowiada się, iż spadek ceny nie będzie chwilowy, lecz dłuższy. Zapowiada się również, że kolejne dni przyniosą wyraźniejszy spadek.

Zaskoczeniem natomiast może być diesel, który w dobie taniejących paliw… drożeje. Jego cena to już 7,08 zł/l, choć jeszcze nie tak dawno średnia cena wynosiła 6,95 zł/l. Zdecydowanie lepiej byłoby dla wszystkich, gdyby to diesel taniał tak jak benzyna. To właśnie na tym paliwie w znacznym stopniu odbywa się ruch towarowy. A drogi olej napędowy to tym samym drogie wszystko.

Różnica zatem między benzyną, a dieslem robi się coraz większa. A przecież jeszcze nie tak dawno to właśnie 95-tka kosztowała więcej. Teraz jednak nie dojdzie do szybkiej zamiany, bowiem różnica robi się coraz bardziej znacząca. Jednakże i diesel może lada dzień potanieć, bowiem w końcu musi zareagować na spadające ceny ropy.

benzyna ceny paliw paliwo diesel
fot. freepik

Powinno być lepiej

Sytuacja związana z cenami paliw powinna się w najbliższych dniach poprawiać. Przewiduje się nawet, że wraz z aktualnymi promocjami cena za litr spadnie na wielu stacjach poniżej 7 złotych. Mimo wszystko wciąż nie jest tak dobrze, jak być powinno. Względem ceny ropy jest za drogo, ale trzeba pamiętać, ile wart jest dolar czy euro.

Polska złotówka jest bardzo słaba i to na pewno nie pomaga. A niestety pod tym względem wiadomości dobrych nie ma, bo mimo rosnących stóp procentowych Europa nam odjeżdża. Mało tego – wygląda na to, że pod tym względem szybko sytuacja się nie poprawi.

diesel benzyna paliwo ceny paliw podatki
fot. freepik.com – shyachlo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News