PILNE: Benzyna nie taka straszna jak ją rysują. Kierowcy płacą za nią mniej już o 1,20 zł na litrze

PILNE: Benzyna nie taka straszna jak ją rysują. Kierowcy płacą za nią mniej już o 1,20 zł na litrze

benzyna paliwo stacja

Podaj dalej

Dużo mówi się o rosnących cenach za paliwo, ale wbrew pozorom benzyna znakomicie się broni na rynku. Drożeje ona znacznie wolniej, niż diesel i jest już znacznie tańsza od niego. Różnica w cenie jest bardzo wyraźna i po raz kolejny mówi się o szansie, że stanie się ona rekordowa. Najgorzej mają zatem ci kierowcy, którzy muszą tankować olej napędowy.

Benzyna tupta do przodu

paliwa paliwo diesel benzyna tankowanie
fot. freepik

Od momentu kiedy benzyna zaczęła drożeć jej cena podniosła się zaledwie o 50 groszy. Oczywiście słowo ”zaledwie” trzeba traktować dość umownie, bowiem mówimy tutaj o wzroście w nieco ponad tydzień. Kwota zatem jest bardzo duża, a kiedyś byśmy mówili wręcz o ogromnej podwyżce. Czasy mamy jednak jakie mamy i na obecną chwilę podwyżkę należy uznać jako dość łagodną.

Zwłaszcza patrząc na diesel, który w tym czasie zdążył podrożeć znacznie więcej. Różnica między tymi paliwami w hurcie wynosi już ponad 1,20 zł, a więc jest dość wyraźna. A przecież jeszcze kilka lat temu to benzyna była droższym paliwem od oleju napędowego. Pod tym względem jednak zaszła dość znacząca zmiana.

Cena choć stosunkowo ”niska”, to jednak i tak wygląda na to, że w kwietniu nie uniknie się kwoty 7 złotych. Już tylko kilkudziesięciu groszy brakuje do tego, aby ją osiągnąć – 30, a nawet 20 groszy. Wystarczy zatem kilka dni mniejszych podwyżek i już stacje paliw nie będą miały wyjścia – będą musiały wyświetlić siódemkę z przodu.

ceny paliw diesel benzyna lpg
fot. freepik

95-tka druga po LPG

Najlepiej ze wszystkich paliw niewątpliwie wychodzi LPG, a na drugim miejscu jest właśnie benzyna. Między tymi paliwami jednak jest wyraźna różnica, bowiem aż 3 złote. A niebawem może się i tutaj robić coraz większa różnica, bowiem autogaz ma tanieć. I już widać pierwsze obniżki na stacjach. Na niektórych już nawet o 10 groszy.

Co za tym idzie, na stacjach paliw wygrywają ci, którzy podjęli dobre decyzje już wcześniej. A mowa o kupnie samochodu z odpowiednim napędem. Instalacja gazowa pokazała, że jest zawsze na topie. Z kolei silnik napędzany przez benzynę staje się drugą alternatywą, dla tych, co boją się gazu. W sytuacjach kryzysowych wygrywa znacznie z dieslem, jeżeli chodzi o oszczędności. Trzeba pamiętać o tym, że w życiu ważne są pieniądze i nie zawsze warto jest przepłacać za coś, to potrafi kosztować dużo taniej.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News