PILNE: Benzyna już tylko grosz od rekordowego poziomu! Diesel również tani jaki wiele miesięcy temu

PILNE: Benzyna już tylko grosz od rekordowego poziomu! Diesel również tani jaki wiele miesięcy temu

paliwo płatność gotówka karta stacja paliw benzyna diesel

Podaj dalej

Benzyna i diesel nie zwalniają tempa, jeżeli chodzi o spadki cen na stacjach. Kolejny raport pokazuje, że sytuacja diametralnie się poprawia praktycznie z dnia na dzień. Nic dziwnego, że stacje paliw zwolniły nieco tempo obniżek u siebie w obawie, że zaraz może to wszystko wywrócić się do góry nogami. Ale to obawy, które nie mają żadnego podłoża – będzie tanio!

Tanio, taniej, jeszcze taniej. Benzyna i diesel biją rekordy

benzyna diesel cena paliwo paliw ceny
fot. freepik.com – shyachlo

W najnowszym zestawieniu średnich cen na stacjach paliw benzyna kosztuje już 6,01 zł/l! Brakuje zatem naprawdę niewiele, aby przekroczyć barierę i aby pojawiła się piątka z przodu. Skoro jest to średnia cena, to już wiadomo, że w niektórych miejscach można już kupić 95-tkę, po właśnie takiej kwocie. A cena hurtowa 5,99 zł/l, oznacza detaliczną 6,46 zł/l bez marży.

Diesel tak naprawdę osiągnął właśnie poziom, od jakiego cena benzyny zaczęła spadać od 1 sierpnia. Cena 6,46 zł/l, pozwala już na to, aby na stacjach paliw pojawiała się częściej szóstka z przodu przy oleju napędowym. Tak naprawdę oba paliwa o których mowa w dziewięć dni potaniały o blisko 50 groszy! To najbardziej dynamiczny spadek od wielu miesięcy.

W najbliższych dniach obniżki z którymi mamy cały czas do czynienia, mogą w końcu wyhamować. Ropa statystycznie wciąż utrzymuje się w ostatnich dniach na poziomie 95 dolarów za baryłkę, ale obecnie ma nieco tendencję wzrostową. I to właśnie może być głównym powodem spowolnienia dalszych obniżek. Choć z drugiej strony dość dobrze wciąż dobrze radzi sobie sam dolar.

paliwa paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – josemiguelsangar

Cena będzie balansować przy 6,50 zł/l

W najbliższym czasie powinniśmy się przyzwyczaić do tego, że cena będzie balansowała w okolicach 6,50 zł/l. Zwłaszcza benzyna, ale diesel także powinien dojść do tego poziomu. Zdecydowani zwycięzcami zmian jest ta grupa osób, która wakacje zaplanowała nad koniec sierpnia, a nie początek lipca. Oszczędność w tankowaniu nad polskie morze, jest dość znacząca.

Najważniejsze jednak, że w końcu doczekaliśmy się bardziej ”przyziemnych” cen, niż tych jakie były wcześniej. Do pełni zadowolenia wciąż jednak daleka droga, bowiem brakuje około złotówki. A przecież złotówka kolejna jest jeszcze zawieszona w powietrzu przez tarczę antyinflacyjną. Tak naprawdę zatem paliwo dalej jest około 2 złote za drogie.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News