PILNE: Benzyna już tak nie uderzy w portfele kierowców. Przyjdzie im płacić znacznie mniej za tankowanie

PILNE: Benzyna już tak nie uderzy w portfele kierowców. Przyjdzie im płacić znacznie mniej za tankowanie

ceny paliw diesel benzna lpg

Podaj dalej

Benzyna staje się coraz łagodniejsza dla kierowców pod względem finansowym. Kolejna obniżka cen pokazuje już w przypadku tego paliwa, że jesteśmy coraz bliżej ”normalności”. Bo w przypadku tego paliwa naprawdę nie brakuje już wiele, aby cena za stacjach paliw była poniżej 6 złotych. Jak na razie zaraz będzie taka, ale w hurtowej cenie.

Miło patrzeć jak benzyna tanieje

diesel benzyna paliwo
(fot) freepik.pl

Cena w hurcie za benzynę wynosi już 6,03 zł/l. Już zatem niewiele brakuje do tego, aby pojawiła się piątka na przodzie. Obecna wartość wraz z VAT to zatem 6,51 zł/l, doliczając do tego odpowiednią marżę. Warto rozglądać się zatem na której stacji paliw w okolicy benzyna jest oferowana w najkorzystniejszej cenie.

Bo nie ma co ukrywać, że zaczyna się tzw. ”czas kierowców”. Przy nieustannych obniżkach cen paliw, stacje mają coraz większy wachlarz możliwości jeżeli chodzi o schodzenie z ceny. Będzie to wabik na kierowców do tego, aby to właśnie na tym danym punkcie tankować dane paliwo, a nie jechać do konkurencji.

A nic przecież nie działa tak dobrze na kierowców, jak właśnie konkurencja na rynku. To ona sprawia, że benzyna, diesel czy LPG można znaleźć i zatankować w niższej cenie. Benzyna niewątpliwie szybciej znajdzie się poniżej kwoty 6 złotych niż diesel, bowiem w hurcie wciąż między tymi paliwami jest blisko złotówka różnicy w cenie, przeliczając na litr.

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

Zaraz paliwa będą tanieć jeszcze szybciej

Benzyna tanieje w dość płaskiej pochyłej, w porównaniu do diesla, którego spadek jest bardziej gwałtowny w cenie hurtowej. Co ciekawe, różnica od momentu najwyższego wzrostu do teraz wynosi 60 groszy w przeliczeniu na litr. W przypadku oleju napędowego jest to już złotówka, ale diesel niewątpliwie znacznie bardziej drożał w pewnym momencie.

Z dużą ciekawością na pewno będą wszyscy czekać także na tarczę antyinflacyjną 3.0. Nie wiadomo wciąć czy będzie ona zawierała kwestie związane z obniżką ceny paliw, bo wachlarz możliwości tutaj pozostał już niewielki. Zdaniem ekspertów jedyne co można pod tym względem zrobić to już jedynie wzmacniać złotówkę na tle euro i dolara.

podatek benzyna paliwo
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News