PILNE: Benzyna już poniżej 6 złotych za litr. W który dzień kierowcy zapłacą za paliwo 5,99 zł/l i mniej

PILNE: Benzyna już poniżej 6 złotych za litr. W który dzień kierowcy zapłacą za paliwo 5,99 zł/l i mniej

benzyna diesel paliwo

Podaj dalej

Koniec drogiego paliwa jest już bardzo bliski. Benzyna podobnie, jak diesel tanieje z dnia na dzień i jest już dostępna w średniej cenie hurtowej poniżej 6 złotych za litr. Niewiele już zatem brakuje, aby i w cenie detalicznej niebawem znalazła się w podobnej sytuacji. Kierowcy zaczynają mieć coraz większe powody do zadowolenia.

Benzyna otrząsnęła się z szoku

diesel benzyna LPG
fot. freepik.pl

Przez nieco ponad dziesięć dni benzyna utrzymywała się na poziomie ponad 6 złotych w cenie hurtowej. W najgorszym dniu, jaki miał miejsce kosztowała w przeliczeniu na litr 6,62 złote. O takiej cenie można jednak już zapomnieć, bowiem w cenie hurtowej popularna 95-tka ponownie jest dostępna w kwocie poniżej sześciu złotych.

Dokładnie na dzień dzisiejszy wyceniana jest na 5,81 zł/l, a więc wraz z VAT-em jej wartość wynosi 6,29 zł/l. Ceny paliw nieustannie spadają z dnia na dzień i krok po kroku wracają do swoich dawnych cen. Może jednak być pewien poziom, na którym zatrzymają się wcześniej. W przypadku benzyny jednak bardzo realne jest to, że w marcu pojawi się kwota na stacjach 5,99 zł/l i mniej.

Warto również zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Benzyna względem diesla jest już tańsza ”tylko” o 54 grosze. Nie tak dawno różnica między tymi paliwami wynosiła już nawet ponad złotówkę! Ostatnie dni jednak dość mocno zmieniły obraz paliw w Polsce, choć jeszcze nie do końca tak jak powinny na stacjach paliw.

ceny paliw diesel benzyna lpg
fot. freepik

5 złotych i mniej!

Benzyna niewątpliwie jako pierwsze pokona granicę 6 złotych. Cena za to paliwo i tak wygląda już znacznie lepiej niż przed tygodniem, choć na pewno do pełni szczęścia wciąż daleka droga. Jak na razie warte odnotowania są nieustanne obniżki w hurcie, które trwają już dobry tydzień! W końcu przełoży się to, na to, co widzimy na stacjach paliw.

Warto jednak w tym wszystkim pamiętać o jednej rzeczy. Nie wiadomo tak naprawdę, jak będzie wyglądał scenariusz za tydzień, dwa, a już na pewno trzy czy miesiąc. Na gruncie ropy, czy gospodarki na świecie, sytuacja wciąż jest niestabilna i jedna rzecz może wywrócił wszytsko do gróy nogami. Oby tylko tak się nie stało.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News