PILNE: Benzyna już poniżej 6 złotych. Nie trzeba się wysilić, aby zatankować za taką kwotę w Polsce

PILNE: Benzyna już poniżej 6 złotych. Nie trzeba się wysilić, aby zatankować za taką kwotę w Polsce

jazda na rezerwie rezerwa paliwo brak paliwa diesel benzyna

Podaj dalej

Tak tania benzyna w Polsce jestem zaskoczeniem nawet dla kierowców, którzy ją tankują. W poniedziałkowy poranek na pylonach znów zawitały obniżki i to na tyle znaczące, że dziś nietrudno zatankować poniżej kwoty 6 złotych. Wystarczy skorzystać z promocji, która pozwala zatankować za 30 czy 40 groszy taniej i można cieszyć się ”tanią jazdą”.

Benzyna w rewelacyjnej cenie

benzyna diesel paliwa paliwo brak stacje
fot. freepik

95-tka miała wiele zawirować przez ostatnie ponad pół roku. Raz była tańsza, raz droższa, momentami nawet kosztowała więcej niż diesel. Wszystko jednak doskonale wiemy, jak wyglądała sytuacja z paliwami w naszym kraju. W zasadzie można powiedzieć, że dalej nie jest rewelacyjnie pod tym względem, bo nigdy nie wiadomo, co nas czeka w kolejnym tygodniu.

Niewątpliwie jednak benzyna zakotwiczyła na niższych cenach i to już długo, bowiem mówimy o okresie półtora miesiąca. Jak na tak zwariowane ostatnie miesiące to okres już wyjątkowo długi. W dodatku we wrześniu notowane są kolejne spadki ceny. Prognozy na ten tydzień wskazują ceny w okolicach 6,39-6,51 zł/l. Jednakże już pierwszy dzień nowego tygodnia pokazał, że w wielu miejscach jest wyraźnie taniej.

Warto pamiętać, że wiele stacji paliw po wakacjach przedłużyło promoce na ceny paliw. Wciąż można zatankować diesel i benzynę z obniżką 30 czy nawet 40 groszy. Łatwo zatem uzupełnić bak z ceną za lit, która pokazuje piątkę z przodu. Jeżeli sytuacja z obniżkami się utrzyma, taka kwota może niebawem stać się normą. Jedynie tylko diesel wciąż będzie wyraźnie odstawał od reszty paliw. Choć warto zaznaczyć, że ostatnio sytuacja w przypadku tego paliwa też poprawia się na korzyść kierowców.

diesel benzyna paliwo ceny paliw podwyżka zamieszki kradzieże
fot. freepik

Ropa tanieje – dolar także

W tym tygodniu powinniśmy doświadczać kolejnych obniżek na stacjach paliw. Ropa na światowym rynku w poniedziałek z rana wyceniana jest w okolicach 91 dolarów. Warto wspomnieć, że pod koniec ubiegłego tygodnia jej wartość wynosiła nawet 87 dolarów! Tak rewelacyjnych cen nie było od bardzo dawna.

Na dodatek umacnia się złotówka względem dolara, co także powoli taniej kupować ropę. Na dzień dzisiejszy dolar wyceniany jest na 4,65 zł. To taniej o około 10 groszy niż jeszcze przed tygodniem. W kolejnych dniach spodziewane są dalsze obniżki. Jak widać jest wiele dobrych znaków ku temu, aby poprawiła się sytuacja z cenami. Na koniec tygodnia zatankujemy za jeszcze mniejsze pieniądze.

ceny-paliw-diesel-benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News