PILNE: Benzyna i diesel będą znacząco droższe! Brak porozumienia na szczycie rozmów

PILNE: Benzyna i diesel będą znacząco droższe! Brak porozumienia na szczycie rozmów

diesel paliwo benzyna

Podaj dalej

To miał być przełomowy moment, jeżeli chodzi o benzynę i diesel po dość długim okresie. Spotkanie producentów ropy naftowej z grupy OPEC+ nie przyniosło jednak przełomu, na który liczyło wiele osób. Podpisani pod porozumieniem naftowym zdecydowali, że zostanie utrzymany plan zwiększania wydobycia o 400 tysięcy baryłek dziennie na miesiąc. Na reakcję rynku nie trzeba było długo czekać.

Diesel i benzyna będą droższe. Ropa poszybowała w górę

diesel tankowanie paliwo

Rosnąca cena ropy przekładająca się na kierowców, jest spowodowana w dużej mierze sytuacją… gazu. Jej wysoka cena sprawia, że szukane są alternatywy i pada właśnie na ropę. Przewiduje się, że zapotrzebowanie w samym sektorze elektroenergetycznym wzrośnie o nawet milion baryłek dziennie. To będzie przyczyniało się do dalszych wzrostów cen.

A tuż po ogłoszeniu decyzji OPEC+, iż nie będzie żadnych zmian doszło do wzrostu ceny na giełdzie za baryłkę ropy. I to nie małego patrząc na ostatnie dni, bowiem mowa tutaj już o 82 dolarach za baryłkę.  Tylko w przeciągu ostatnich 48 godzin cena podskoczyła aż o dwa dolary. Oznacza to nic innego jak kolejne wyższe ceny za benzynę i diesel przy tankowaniu.

W kolejnych tygodniach nic nie zapowiada, aby sytuacja uległa zmianie – cena ropy, a następnie paliw dalej będzie rosła. Rysuje się zatem czarny scenariusz mówiący o tym, że na koniec roku kierowcy w Polsce będą płacili około 6,50 zł za paliwo. Sprawdzi się zatem dość stara metoda – im zatankujemy wcześniej, tym więcej zaoszczędzimy.

zabrakło paliwa w dieslu

Kierowcy wpadli w pułapkę

Niestety sytuacja gospodarczo – polityczna na świecie przyczynia się do tego, co widzimy jeżdżąc na stacje paliw. Kierowcy z tygodnia na tydzień muszą coraz więcej płacić za diesel i benzyną, a to odbija się mocno na życiu codziennym. Bo dana osoba nie traci z tego powodu wyłącznie pieniędzy na stacji. Przyczynia się to do wzrostu cen w życiu codziennym.

Zapowiadana inflacja w wysokości przeszło 7 procent na koniec roku nie jest już czarnym scenariuszem. To po prostu bardzo realny obraz rzeczywistości w odniesieniu do tego, co widzimy obecnie. Zdecydowanie lepiej oszczędzać pieniądze na czarniejszą godzinę, bo ta na pewno dla wielu gospodarstw domowych nadejdzie.

diesel tankowanie paliwo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News