PILNE: Benzyna, diesel i LPG tuż przed wielką zmianą! Wszyscy kierowcy się na nią załapią

PILNE: Benzyna, diesel i LPG tuż przed wielką zmianą! Wszyscy kierowcy się na nią załapią

tankowanie diesel benzyna

Podaj dalej

Dużo się ostatnie dzieje, jeżeli chodzi o stacje paliw. Benzyna, diesel i LPG znajduje się obecnie w sytuacji, z którą kierowcy jeszcze nigdy się nie mierzyli. Nadchodzi jednak jeszcze większa zmiana, która sprawi, że to co się dzieje jeszcze bardziej utkwi w naszej pamiętać na bardzo długo. Tak naprawdę to już ostatnie godziny, więc tutaj nie ma co zwlekać.

Benzyna, diesel i LPG – zapmiętamy to na długo

To już nie są prognozy czy spekulacje, a po prostu rzeczywistoś z jaką przyjdzie nam się zmierzyć za kilak dni. To będzie duży skok ceny paliw i w całej Polsce mamy zobaczyć już bez wyjątku stacje paliw, na których benzyna, diesel przekroczą 6 złotych, a LPG 3. Dziś jeszcze niektóre punkty oferują paliwa poniżej tej kwoty. To będzie historyczna sytuacja.

Warto zatem nie zwlekać i udać się na stacje paliw zatankować jak najwcześniej. Niektórzy kierowcy już się nauczyli po prostu dolewania paliwa do tego co wciąż pozostaje w baku. Wiedzą po prostu, że nie ma na co czekać, a w ten sposób po prostu oszczędzają. Benzyna, diesel i LPG tylko drożeją, a więc nie ma tutaj na co czekać.

Zarówno cena za Pb95, jak i olej napędowy wynosi dziś średnio w całej Polsce 5,89 zł/l. Wiadomo jednak, że czeka nas tutaj duży skok w najbliższych dniach. Ceny hurtowe przed kilkoma dniami stały się rekordowe i właśnie teraz przełoży się to na to, co widzimy na stacjach paliw. Dla niektórych kierowców może to być jeszcze większe zaskoczenie niż w ostatnim czasie.

Dynamika drożenia jest bardzo duża

Ostatnie tygodnie są wyjątkowe w przypadku trzech popularnych paliw w Polsce. Obserwujemy znacznie większe skoki ceny paliw niż to miało miejsce wcześniej. Patrząc np. na okres wakacyjny było dość spokojnie, choć oczywiście benzyna, diesel i LPG także drożało. OD tego czasu minęło już ponad półtora miesiąca, a ceny mocno się zmieniły.

Warto zatem stosować sposób, którego uczy się coraz więcej kierowców. Czekanie na zapalenie się rezerwy powinien być ostatnim momentem na tankowanie. Zdecydowanie lepiej jednak zatrzymać się tam i dolać tego, co potrzebujemy wcześniej. Nawet jeżeli w baku mamy ponad połowę paliwa. Benzyna, diesel i LPG tylko będą drożeć, więc warto szukać nieustannie oszczędności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News