PILNE: Benzyna będzie o złotówkę tańsza! Kierowcy tankujący diesel będą z tego powodu wściekli

PILNE: Benzyna będzie o złotówkę tańsza! Kierowcy tankujący diesel będą z tego powodu wściekli

benzyna diesel paliwo

Podaj dalej

W najbliższych dniach można spodziewać się, że benzyna na stacjach paliw będzie kosztował o złotówkę mniej. Rozzłości to na pewno kierowców, którzy muszą do swoich samochodów tankować diesel. Chodzi bowiem o różnicę w cenie pomiędzy tymi dwoma paliwami. Tak dużej jeszcze nie odnotowano we współczesnej historii Polski.

Benzyna już tak nie drożeje jak diesel

diesel ceny paliw
fot. freepik

Powodów do zadowolenia mimo wszystko nie należy mieć dużych. Koniec końców benzyna drożeje dalej, ale nie jest to już tak dynamiczny wzrost, a widać pewne wyhamowanie. Efekt tego jest taki, że w cenie hurtowej średnia cena 95-tki jest mniejsza o 1,08 zł/l. To na pewno pocieszająca kwestia dla kierowców tankujących to paliwo.

Praktycznie będą oni w stanie zaoszczędzić 50 złotych na jednym pełnym tankowaniu, w porównaniu z tymi, co tankują diesel. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że to pierwsza tak duża różnica w cenach obu paliw. Jeszcze przecież zupełnie nie tak dawno, kilka lat temu, z reguły to benzyna była droższa od oleju napędowego. Proporcje się znacząco odwróciły.

Już obecnie na stacjach paliw widać, że benzyna jest tańsza o około 50 groszy na litrze, a częściej nawet i ponad. Warto mieć jednak na uwadze też to, że ceny w wielu miejscach są różne. Ciężko jest nad nimi zapanować, bowiem ich dynamika zmian jest tak duża, a przy tym zależna od lokalizacji i wielu innych czynników.

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

Na stacjach paliw różnica będzie widoczna w najbliższych dniach

Kierowcy tankujący benzynę mogą choć przez chwilę spać nieco spokojniej. Ich paliwo nie będzie drożało w tak zastraszającym tempie jak diesel. Mimo wszystko powodów do zadowolenia i tak nie ma, bowiem cena ponad 7 złotych nie jest niczym miłym dla oka. Mimo wszystko w pewien sposób wyhamuje to choć na kilka dni te szaleńcze wzrosty cen.

Najbliższe dni, a może i godziny pokażą co dalej. Na razie widać, że ropa ustabilizowała się nieco na poziomie między 125 a 130 dolarów. Po podniesieniu stóp procentowych przez NBP wzmocniła się nieco złotówka, w euro jest w cenie nieco ponad 4,80 złotych. Sytuacja może jednak zmienić się szyko.

diesel-stacja-benzynowa
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News