PILNE: Będzie zmiana w programie Rodzina 500+. Rząd podjął w tej kwestii ostateczną decyzję

PILNE: Będzie zmiana w programie Rodzina 500+. Rząd podjął w tej kwestii ostateczną decyzję

rzad pieniadze samochod

Podaj dalej

Zapadła ostateczna decyzja w kwestii zmiany w programie Rodzina 500+. Polacy będą otrzymywać po wyborach więcej pieniędzy na jedno dziecko – dowiedziała się nieoficjalnie Gazeta Wyborcza oraz Wirtualna Polska. Wciąż tajemnicą poliszynela jest to, ile dokładnie będzie wynosić świadczenie po waloryzacji, ale coraz więcej informacji pojawia się, iż będzie to kwota 700 złotych na każde dziecko.

Program Rodzina 500+. Rząd da więcej pieniędzy na dziecko

program-500
gov.pl

W ostatnich dniach można były usłyszeć od ważnych polityków Prawa i Sprawiedliwości, że ”trwa liczenie pieniędzy”. Dokładniej mówiąc chodzi o kwestie związaną z tym, o ile może wzrosnąć świadczenie 500+, aby nie było ono katastrofą dla budżetu państwa. Za dokładnie analizy i przygotowania odpowiadać miało Ministerstwo Finansów.

Wygląda na to, że już wszystko wiadomo w tej kwestii i zmiany czekają tylko na ogłoszenie. A to ma nastąpić zgodnie z zapowiedziami na początku lata. To wówczas wtedy Zjednoczona Prawica ma ogłosić swój program wyborczy. A zmiana świadczenia w Rodzina 500+ ma być tego głównym punktem. To także jeden z największych atutów w walce o zwycięstwo.

”Decyzja już zapadła” – miał zdradzić nieoficjalnie jeden z polityków w rozmowie z dziennikarzami. Ta lakoniczna wypowiedź jasno sugeruje, że czeka nas waloryzacja. Na jaką kwotę będą mogli zatem liczyć Polacy, jeżeli PiS wygra jesienne wybory? Wiele wskazuje na to, że będzie to kwota w wysokości 700 złotych, o której najczęściej się mówi.

500+ premier rzad
gov.pl

200 złotych więcej wyrówna inflację

Obecnie program rodzina 500+ wyceniany jest poniżej kwoty 350 złotych. Dokładniej mówiąc kiedy świadczenie wchodziło w życie, wówczas można było za nie kupić znacznie więcej niż teraz. Teraz do takiego samego koszyka trzeba by wyjąc rzeczy na wartość 150 złotych, a uwzględniając inflację zapłacić tyle samo.

Dlatego już też sami Polacy domagają się tego, aby państwo płaciło więcej. Bo skoro program miał zachęcać do zwiększenia dzietności, to w obecnej sytuacji na pewno tego nie robi. Zmiana ma na nowo sprawić, że rodzice inaczej spojrzą na to, że mogą otrzymywać 700 złotych na dziecko do ukończenia przez nie 18 roku życia. A to przecież nie jedyne świadczenie, które oferuje rząd.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News