PILNE: Będzie wykonany odważny krok w celu obniżenia ceny paliw? Kluczowa decyzja dla kierowców lada chwila

PILNE: Będzie wykonany odważny krok w celu obniżenia ceny paliw? Kluczowa decyzja dla kierowców lada chwila

ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Ceny paliw mogą jeszcze bardziej dynamicznie tanieć, niż tanieją przez ostatnie dni. Kluczowa decyzja może zapaść już niebawem i przesądzi ona o tym, jaki będzie koszt tankowania za lit diesla i benzyny. Wszystko zależy od grupy OPEC+ z którą rozmowy prowadzi m.in. premier Wielkiej Brytanii. Chodzi o zwiększenie wydobycia ropy.

Będą kolejne obniżki ceny paliw?

ceny paliw diesel benzyna lpg
fot. freepik

Grupa OPEC+ stoi przed bardzo trudną decyzją. Z każdej strony docierają do niej sygnały, aby w końcu zdecydowała się na zwiększenie wydobycia. Tylko to tak naprawdę na tę chwilę może przyczynić się do obniżenia cen energii na świecie. Boris Johnson osobiście udał się na Bliski Wschód, aby rozmawiać w tej sprawie z osobami decyzyjnymi.

Spotkania z najważniejszymi i decyzyjnymi osobami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej mają swój ważny cel. Rozmowy i późniejsze decyzje mają doprowadzić do zmniejszenia zależności Europy i świata od Rosjan. To dla tych dwój krajów ogromna szansa, aby i one stały się bardziej niezależne i mogły mieć większy wpływ na sprzedaż ropy na świecie. Dla kierowców z kolei to szansa na mniejsze ceny paliw.

– Wszyscy musi odzwyczaić się od rosyjskich węglowodorów i zagłodzić uzależnienie od ropy i gazu Putina. Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie są kluczowymi partnerami w tych wysiłkach. Będziemy z nimi współpracować w celu zapewnienia bezpieczeństwa regionalnego, wsparcia akcji humanitarnej i stabilizacji światowych rynków energii w dłuższej perspektywie – powiedział Boris Johnson.

paliwo ceny paliw
fot. freepik

Starania nie pójdą na marne

OPEC+ niejako ma związane ręce, bowiem… blokuje ich umowa w ramach porozumienia naftowego z Rosją. Tyle tylko, że mniejsi członkowie będący w grupie także chcą zwiększenia wydobycia. Apeluje o to m.in. Libia, która nie ma narzuconych limitów wydobycia. To duża szansa na to, aby świat odłączył się od Rosji pod względem ropy.

Teraz mimo wszystko najważniejsze jest to, aby OPEC+ zwiększył wydobycie. To od razu znajdzie swoje odzwierciedlenie na giełdzie, a tym samym na cenach hurtowych i detalicznych. Kierowców czekają mniejsze ceny paliw, a tym samym w krajach w których żyją uspokoi się także inflacja.

Ceny paliw w Polsce to będzie masakra
fot. freepik.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News