PILNE: Będzie nowy podatek dla kierowców! Niemałe pieniądze zostaną wyciągnięte z naszych kieszeni

PILNE: Będzie nowy podatek dla kierowców! Niemałe pieniądze zostaną wyciągnięte z naszych kieszeni

podatek kierowcy

Podaj dalej

Kolejny podatek, kolejne wyciąganie pieniędzy z kieszeni kierowców, czas start. Choć może wydawać się to dla wielu osób zabawne, to przy sprzedaży samochodu trzeba będzie zapłacić składkę zdrowotną od naszego pojazdu. I nie musicie zerkać teraz na kalendarz, dziś nie jest 1 kwietnia i nie ma prima aprilis.

Nowy podatek dla kierowców

kierowcy samochod zmiany

Słynny ”Polski Ład” zakłada, że przedsiębiorcy będą musieli zapłacić składkę zdrowotną od sprzedaży między innymi samochodu. Eksperci nie mają wątpliwości, że pod tą piękną nazwą po prostu ukryty jest nowy podatek. Bo ciężkie nazwać to inaczej skoro dana osoba traci pieniądze na rzecz państwa. I nie tyczy się to samego pojazdy, ale m.in. komputerów czy przeróżnych maszyn i urządzeń.

Zwykły Kowalski, słysząc 'składka zdrowotna’ widzi odciągnięcie pewnej sumy pieniędzy ze swojej pensji. Tutaj sytuacja wygląda dość podobnie, choć nazwa niewątpliwie nie do końca pasuje. W tym przypadku przedsiębiorcy będą musieli płacić od sprzedanych środków trwałych, czyli np. wspomnianych już samochodów.

Wspomnianych składek nie da się odliczyć od podatku, a więc będzie to generować nowe i duże koszty dla firm. Eksperci mówią wprost, że jest to nowy podatek zwany parapodatkiem, lecz ukrytym pod nazwą składka zdrowotna. Przed przedsiębiorcami nowe i kolejne trudne zadanie, żeby spinać koniec z końcem. Byle tylko zmiany ostatecznie nie uderzyły w klientów, a więc nas.

kierowcy zarejestruja samochody w salonie

Rząd zadowolony ze zmian

Zdaniem rządu taka zmiana była po prostu konieczna. Stwierdzono, że skoro przychody z odpłatnego zbycia środków trwałych są u przedsiębiorców opłacających tzw. podatek liniowy zaliczane do przychodów z działalności gospodarczej, to nie ma uzasadnienia, żeby przychody z tego tytułu nie były uwzględniane u tych przedsiębiorców przy obliczaniu dochodu stanowiącego podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne, poza sytuacją zawieszenia działalności.

Przedsiębiorcy muszą być zatem przygotowano, że w nowym rok czekają na nich kolejne wydatki. I choć wydaje się to wszystko dość błahe, to jednak nawet w tego typu sytuacjach okazuje się, że można sięgnąć po pieniądze.

kierowcy zmiany przepisy

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News