PILNE: Będzie nowy dzień wolny od pracy w kalendarzu dzięki elektromobilności? Eko motoryzacja może zaprocentować

PILNE: Będzie nowy dzień wolny od pracy w kalendarzu dzięki elektromobilności? Eko motoryzacja może zaprocentować

praca dzien wolny motoryzacja

Podaj dalej

Motoryzacja da nam wolny dzień w kalendarzu, w którym nie musimy pójść do pracy? Światowy Dzień Elektromobilności ma zostać ustanowiony w światowym kalendarzu. Co ciekawe, inicjatywa wyszła z polski, a dokładnie z Katowic, które nie tak dawno gościły przedstawicieli ONZ. Sprawa ma być omawiana w trakcie tegorocznego szczytu COP26 w Glasgow.

Elektromobilność i motoryzacja razem dla dobra Ziemi

Petycja w sprawie Światowego Dnia Elektromobilności ma zostać wręczona 12 listopada w trakcie szczytu klimatycznego COP26. Ma to pokazać jak wielką rolę odgrywają samochody elektryczne w drodze do poprawy klimatu na świecie. Niewątpliwie taki dzień ma stać się także dniem promocji na świecie tego typu pojazdów.

To może być tak wskazówka dla producentów na przygotowanie odpowiednich promocji w tym dniu. Oczywiście do tego jeszcze dłuższa droga, bowiem wcześniej Organizacja Narodów Zjednoczonych taki dzień musi ustalić i przyjąć. To wszystko wydaje się jednak wyłącznie formalnością. Motoryzacja w wersji elektronicznej ma ogromne poparcie ze wszystkich stron.

Taki dzień ma przyczynić się do większej promocji elektromobilności. Ma zachęcać i pokazywać osobom niezdecydowanym, że warto obrać taki kierunek. Zresztą dane pokazują jedno – coraz więcej osób przychylniej patrzy na tę zmianę. Liczy się jednak pieniądz i możliwości w ładowaniu pojazdów. Nad tym wszystkim światowe władze muszą się wspólnie zastanowić.

Polska otwarta na zmiany

Dane pokazują, że i w Polsce kierowcy chcą jeździć elektrykami. Widzą oni, że motoryzacja zmierza w tym kierunku, a samochody na prąd stają się coraz bardziej kuszące. Pewną zaporą mogą być wciąż wysokie ceny. To jednak z czasem się zmieni, gdy sytuacja na świecie poprawi się pod względem gospodarczym. Na razie jednak mamy do czynienia ze wzrostem kosztów.

Inna kwestia to dostępność do łatwego ładowania pojazdu. Bo o ile ktoś ma dom i ładowarkę może być w garażu, o tyle mieszkańcy bloków mają sprawę utrudnioną. To niewątpliwie jedno z największych wyzwań jakie stoi przed wszystkimi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News