PILNE: Będzie nowa rządowa aplikacja dla kierowców! Co dokładnie przygotowuje ministerstwo?

PILNE: Będzie nowa rządowa aplikacja dla kierowców! Co dokładnie przygotowuje ministerstwo?

kierowca-aplikacja-problem

Podaj dalej

Nadchodzi nowa rządowa aplikacja, z której będą musieli korzystać wszyscy kierowcy. Przygotowuje ją Ministerstwo Finansów, a będzie służyła głównie osobom z którym e-TOLL nie po drodze. Zakładać można zatem, że zyska ona znacznie większą popularność, niż ta która już obowiązuje oraz jest użytkowana przez część kierowców.

Kierowcy i nowa aplikacja

autostrada mandat e toll

Już od kilku miesięcy wiadomo, że z dniem 1 grudnia przestaną obowiązywać płatności na bramkach, gdyż te mają zniknąć. Mowa o odcinku A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica. Docelowo kierowcy mają korzystać z aplikacji e-TOLL, która sczytuje lokalizacje i na tej podstawie pobierana jest opłata za przejazd.

Kierowcy informują, że przy autostradach już rozpoczęły się prace do obsługi systemu e-TOLL. To czy kierowcy wnieśli opłatę za przejazd, czy nie, będzie kontrolował system kamer. Sprawdzą one czy właściciel danego samochodu o danym numerze rejestracyjnym wniósł odpowiednią należność.

Opłaty za przejazd będzie można dokonać także na inny sposób. A chodzi o zakup jednorazowego biletu, który jednak trzeba będzie nabyć odpowiednio wcześniej. Będzie można to zrobić m.in. na pobliskich stacjach paliw czy w innych punktach dystrybucji. Lista wszystkich punktówma zostać niebawem podana do publicznej informacji. Ale to nowa aplikacja ma być tym miejscem, gdzie kierowcy będą najczęściej dokonywać zakupu tego biletu.

Koniec szybkiej jazdy po autostradach

Łatwiej kupimy bilet

Kierowca będzie mógł w łatwy i prosty sposób kupić jednorazowy bilet, za przejazd danym odcinkiem. Łatwo będzie można określić trasę, a także podać datę planowanego przejazdu. Jak na razie Ministerstwo Finansów nie podało informacji kiedy nowa aplikacja zadebiutuje na rynku. Przewiduje się, że nie będzie to przed 1 grudnia, a więc uruchomieniem systemu e-TOLL.

Mimo wszystko czynione są starania, aby zdążyć przed tym terminem. Z drugiej strony są jednak obawy o to, czy aplikacja będzie mogła już wówczas spełnić wszystkie odpowiednie funkcje. Jak wiadomo nie zostało zbyt wiele czasu, a z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że jeszcze pozostało nieco prac.

autostrada etoll system

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News