PILNE: Będzie dofinansowanie na LPG! Rząd zamierza zmotywować kierowców niższymi cenami

PILNE: Będzie dofinansowanie na LPG! Rząd zamierza zmotywować kierowców niższymi cenami

przetankowanie lpg

Podaj dalej

Fenomenalna wiadomość dla osób, które bardziej cenią sobie LPG od benzyn czy oleju napędowe. W życie wchodzą przepisy dotyczące promowania zakupów pojazdów przyjaznych dla środowiska. Jest tam zapis mówiący o wspieraniu finansowym samochodów z instalacją gazową. Oznacza to, że będzie można kupić taniej samochód jeżdżący na autogaz.

Tańszy samochód z LPG

Władze Francji pokazały, że nie można obawiać się LPG, a można nawet jest wspierać. Autogaz został uznany za przyjazdy dla środowiska i z tego powodu osoby które zdecydują się na zakup auta z instalacją gazową, mogą liczyć na dofinansowanie. Ma to być sygnał dla kierowców do tego, aby bardziej zwrócić uwagę na te samochody.

Kraj ten zaczyna mocno stawiać na autogaz, widząc ogromny potencjał w tym paliwie. Widać to też po przychodach, które nieustannie rosną i wedle szacunków będą dalej rosły. A do LPG nie trzeba długo przekonywać kierowców, biorąc pod uwagę ceny pozostałych dwóch paliw. Benzyna i olej napędowy z reguły w każdym kraju jest około dwukrotnie droższy.

Niektóre kraje wciąż do końca jakby nie rozumiały zalet, jakie daje to paliwo. Niestety w tym gronie znajduje się też Polska, która wcześniej chciała dopisać LPG to pojazdów, które nie mogą wjeżdżać do stref czystego transportu. Świadczy to tylko o małej i niewystarczającej wiedzy w temacie zalet, jakie daje to paliwo. Inna kwestia, że rządzący patrzą często na to przez pryzmat pieniędzy. A tych mają więcej od tych, którzy tankują benzynę i diesel.

Polska czeka na taniej LPG i identyczną promocję

Jako kraj powinniśmy podążać za podobnymi trendami i także promować autogaz. W ostatnim czasie jednak pewna pula pieniędzy poszła na elektromobilność i zapewne szybko nie zobaczymy kolejnych pieniędzy. Inna kwestia, czy rząd faktycznie chciałby promować LPG i bądź co bądź tracić na tym pieniądze. Wcześniej zapewne musiałby zostać nowe podatki, aby matematyka się zgadzała dla budżetu państwa.

Kierowcom w Polsce pozostaje czekać aż spadną ceny za to paliwo. Już od dziś praktycznie można znaleźć stacje, gdzie zatankujemy za 2,80 zł/l. I po szczycie grzewczym zapewne będzie jeszcze taniej. Nie mylili się ci, którzy mówili, że cena za autogaz wróci dość szybko do kwoty około 2,50-2,70 zł/l. Granica jednak lekko powyżej 2 złote, może być już nigdy nieosiągalna.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News