PILNE: Będą nowe obostrzenia na święta Bożego Narodzenia. Co czeka kierowców i podróżujących?

PILNE: Będą nowe obostrzenia na święta Bożego Narodzenia. Co czeka kierowców i podróżujących?

obostrzenia kierowcy podruzujacy

Podaj dalej

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polaków czekają nowe obostrzenia na święta Bożego Narodzenia. Wynika to ze wciąż dużej liczby osób z chorujących, a także niestety umierających. Premier zapowiedział, że będzie wzmacniany głównie mechanizmy obowiązku szczepień, a także będą wzmocnione obostrzenia wobec osób niezaszczepionych.

Nowe obostrzenia na święta Bożego Narodzenia

nowe obostrzenia

Ze słów premiera wynika jasno – obostrzenia głównie uderzą w osoby, które wciąż się nie zaszczepiły żadną dawką. To właśnie dla blisko połowy Polaków, w dużej mierze będą tyczyły się zmiany, które lada moment mają być zapowiedziane. Jak na razie Mateusz Morawiecki nie zdradził więcej szczegółów. Przyznał jednak, że rząd ma już przygotowane rozwiązania w tej kwestii.

Przed kilkoma dniami rząd zaostrzył wcześniej obowiązujące obostrzenia. Tyczyły się one głównie limitów osób w danym pomieszczeniu na metr kwadratowy. Warto jednak wspomnieć tutaj słowa Ministra Zdrowia. Przed kilkoma dniami mówił, że wszelkiego rodzaju restrykcje są mało skuteczne, co pokazał poprzedni rok.

Teraz pozostaje pytanie jak mocno uderzą w nas wszystkich nowe obostrzenia? Zwłaszcza, że wedle zapowiedzi mają być one zdecydowanie bardziej restrykcyjne, od tych które wprowadzono przed tygodniem. Inna kwestia czy tak liczna grupa osób niezaszczepionych nie zdecyduje się wyjść na ulice protestować, o ile zbyt mocno zostaną ograniczone ich prawa.

mandat obostrzenia kara

Będzie obowiązek szczepień?

Już od pewnego czasu rząd sugeruje, że zostanie wprowadzony obowiązek szczepień dla pewnych grup. Chodzi tutaj m.in. o pracowników medycznych czy służb mundurowych. Co jednak, gdy takie osoby mimo wszystko nie zdecydują się na szczepienie? Czy będzie powód do zwolnienia z pracy? Tutaj pozostaje wciąż wiele pytań bez odpowiedzi.

W Polsce jak na razie zaszczepiło się 20,5 mln osób, a łącznie wykonano blisko 43 mln szczepień. Trzecią dawkę jak na razie przyjęło natomiast blisko ćwierć miliona osób.

nowe obostrzenia

Kierowcy i podróżni. Co z nimi?

Bardzo prawdopodobne, że zostaną zaostrzone obostrzenia wjazdy do Polski na święta. To stawia duży znak zapytania dla osób, czy w tym okresie uda im się spotkać z rodziną przy wigilijnym stole. Powrócić może obowiązek podróżowania z maseczką na twarzy, a także… chodzenia z nią na otwartym powietrzu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News