PILNE: Autostrady w Polsce z dużymi zmianami. Minister Infrastruktury zatwierdził zmiany

PILNE: Autostrady w Polsce z dużymi zmianami. Minister Infrastruktury zatwierdził zmiany

autostrady minister infrastruktury

Podaj dalej

W końcu dobre informacje, jeżeli chodzi o autostrady w naszym kraju. Stanie się z nimi to, co tak naprawdę w bardzo wielu przypadkach powinno mieć miejsce już w trakcie budowy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała informację, że zostanie poszerzona autostrada A1 na odcinku od węzła Włocławek Północ do węzła Toruń Południe o trzeci pas.

Autostrady bardziej przyjemne dla kierowców

autostrada polska droga

Wiadomo już, że droga w obu kierunkach zostanie poszerzona o 3,75 metra. Łączna długość drogi wynosi 35-kilometrów, a więc prac i utrudnień będzie dużo. Wiadomo także, że na wspomnianym odcinku będzie dużo większe natężenie, co też jest powodem takiej, a nie innej decyzji. Wszystko przez przewidywane zmiany drogi kierowców z ekspresowej S10 Szczecin – Warszawa przez planowaną budowę S10 na odcinku od węzła Włocławek Północ do Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej.

Warto jednak dodać, że plan na autostrady jest dużo większy. Trzeci pas zostanie dobudowany także na autostradzie A4, od Krzyżowej do Tarnowa. Rozbudowa tej trasy znalazła się w nowym programie budowy dróg krajowych zaplanowanym do realizacji do 2030 roku. Mimo wszystko w przypadku tej drogi warto na to czekać.

Poszerzona zostanie autostrada A2 pomiędzy Warszawą a Łodzią. Od węzła Konotopa pod Warszawą do węzła Pruszków trasa będzie mieć cztery pasy ruchu w każdą stronę, natomiast od węzła Pruszków do węzła Łódź Północ – po trzy pasy w obu kierunkach. To także jedna z większych inwestycji i wydać by się mogła, że obecnie najbardziej konieczna.

motocykliści kierowcy

Będzie lepiej, ale… za dobra kilkanaście lat

Dokumentacja i podpisy to jedno, ale wykonanie drugie. Niestety na to przyjdzie sporo poczekać, bowiem realizacja może trwać dość długo. Zanim wszystkie trzy autostrady zostaną ukończone, może minąć nawet i osiem lat. O ile oczywiście nie będzie żadnych opóźnień, czy niespodzianek po drodze. Do tego czasu trzeba też przygotować się na duże utrudnienia.

zakaz wyprzedzania na autostradzie posypały się mandaty ITD

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News