PILNE: Autostrada w Polsce z nowymi udogodnieniami! Rewolucja i wygoda w płaceniu za przejazdy weszła w życie

PILNE: Autostrada w Polsce z nowymi udogodnieniami! Rewolucja i wygoda w płaceniu za przejazdy weszła w życie

autostrada kierowcy TIR-a

Podaj dalej

Autostrada w Polsce to dla wielu kierowców koszmar z kilku względów. Choć w teorii to drogi szybkiego ruchu, nie zawsze tak jest z wielu względów. Do tego wszystkiego dochodzą opłaty, które w Polsce stoją na bardzo wysokim poziomie względem innych wielu krajów w Unii Europejskiej. Do tego dochodzą bramki czyli korki, a jak nie bramki to trudności w opłaceniu przejazdu. Teraz jednak będzie w tej kwestii dodatkowe udogodnienie.

Jeszcze szybsza autostrada

Duże obniżki dozwolonej prędkości na autostradach
fot. freepik

System e-TOLL od początku wejścia w życie sprawiał wielu kierowcom problemy. Głównie chodziło o kłopoty związane z opłaceniem podróży. System choć na pierwszy rzut oka prosty, to jednak wcale taki nie był. Kierowcy mieli wiele problemów z tym, aby dobrze opłacić swój przejazd i nie zostać ukaranym. A mandaty nie są małe do dziś – 500 złotych dla osobówek i 1 500 złotych dla samochodów ciężarowych.

Teraz z pomocą wychodzi do kierowców popularna w Polsce aplikacja Yanosik. To w niej od teraz można dokonywać opłaty za przejazd danym odcinkiem i dokonać tego w bardzo prosty sposób. Nowa funkcja na pewno znacznie ułatwi podróż, a przy tym uniknie się zbędnej straty czasu na zakup bilety w inny sposób.

Warto wspomnieć, że już wcześniej można było płacić za przejazdy autostradami przez Yanosika. Tyle tylko, że nie było możliwości dokonywania opłat tam, gdzie funkcjonuje e-TOLL. Teraz to się zmieniło, co dla wielu kierowców podróżujących po Polsce będzie to zmiana, na którą czekali. To także oszczędność miejsca w smartfonie, bowiem można odinstalować pozostałe aplikacje do opłat.

polska autostrada oplaty
fot. freepik

Wjeżdżasz na drogę szybkiego ruchu? Pamiętaj o tym

Mówiąc o autostradzie warto wspomnieć o jednej ważnej rzeczy, przypominając. Ostatnie dane pokazały, że najdroższe paliwo w Polsce jest właśnie obok autostrad, a więc zalecane jest tankowanie znacznie wcześniej. Informacja ta oczywiście nie jest żadną nowością, ale warto mieć na uwadze, że różnice w cenie potrafią sięgnąć nawet 50 groszy.

autostrady nowe znaki mandat
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News