PILNE: Autostrada w Polsce będzie tylko dla bogatych. Traci się całkowity sens jazdy nimi

PILNE: Autostrada w Polsce będzie tylko dla bogatych. Traci się całkowity sens jazdy nimi

autostrada polska droga

Podaj dalej

Autostrada bez samochodów bądź ich nieliczną ilością? Taki scenariusz rysuje się z roku na rok na polskich drogach. Ceny przejazdów są absurdalnie drogie i znaczna część kierowców korzysta z dróg alternatywnych. To niestety źle wpływa na jakość dróg i życie osób zamieszkujących miejscowości ościenne. Jaki jest zatem sens budowania takich dróg?

Za droga autostrada

Koniec szybkiej jazdy po autostradach

Od kilku dni Spółka Autostrada Wielkopolska SA podniosła ceny na koncesjonowanym odcinku Świecko-Konin. To wywołało kolejne oburzenie wśród kierowców, którzy muszą wyciągać więcej pieniędzy z portfela za przejazd. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w tej kwestii nie może zrobić nic, oprócz ustosunkowania się do tego co się stało.

”Koncesjonariusz odcinka autostrady A2 Świecko-Konin, od 10 stycznia 2022 r. podniósł stawki opłat za przejazd pojazdów. W ocenie GDDKiA wzrost stawek opłat jest niezasadny oraz uderzający bezpośrednio w kierowców i transport samochodowy” – czytamy w oświadczeniu.

GDDKiA nie ma realnego wpływu na takie decyzje, o ile są one zgodne z zapisami w umowie. W tym przypadku tak jest, choć wydaje się, że to nie najlepszy moment na takie kroki. Zaapelowano jednak o to, aby przemyśleć jeszcze raz czy ten krok na pewno był słuszny.

autostrada system poboru opłat

Ruch przeniesie się na darmowe drogi

W dobie rosnących cen powstają uzasadnione oby, że ruch będzie przenosił się na bezpłatne drogi. Kierowcy będą woleli korzystać z dróg alternatywnych, które będą może i dłuższe, ale koniec końców pozwolą zaoszczędzić. Zwłaszcza, że nie każda autostrada w Polsce pozwala na płynny przejazd. Mimo, iż w teorii za to płacimy.

autostrada-przepisy-mandat-2

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News