PILNE: Autostrada A1 i A4 całkowicie za darmo dla kierowców. Zmiana ma zachęcić do...

PILNE: Autostrada A1 i A4 całkowicie za darmo dla kierowców. Zmiana ma zachęcić do...

autostrada mandat e toll

Podaj dalej

Mało kto spodziewał się takiej informacji, jeżeli chodzi o fakt, że autostrada A1 i A4 będzie za darmo. Taka informacja gruchnęła nagle i niespodziewanie, a niektórzy już liczą w związku z tym oszczędności. Nie wszyscy kierowcy będą mogli liczyć jednak na zwolnienie z opłaty.

Autostrada bez opłat

autostrada polska szlaban

Darmowa autostrada A1 i A4 to elementy drugiej edycji kampanii elektromobilni.pl. Z tego tytułu kierowcy samochodów elektrycznych otrzymają nowe korzyści, a wśród nich są m.in. także rabaty na ładowanie swoich pojazdów. Wszystko po to, aby zachęcić Polaków do kupowanie aut elektrycznych.

Projekt „Autostrada do elektromobilności” ma ruszyć jeszcze w tym roku, lecz dokładna data nie jest jeszcze znana. – Dzięki współpracy kampanii elektromobilni.pl z firmą Autopay, kierowcy samochodów elektrycznych w Polsce zostaną zwolnieni z opłat za przejazd autostradami A1 i A4 – powiedział dyrektor zarządzający PSPA Maciej Mazur.

Popularyzacja elektromobilności ma ruszyć pełną parą i to nie jedyne zmiany jakie nadchodzą. Nagradzane mają być m.in. miasta czy instytucje, które sprzyjają rozwojowi ”eko motoryzacji” w Polsce. Wszystko co z korzyścią dla kierowców zawsze cieszy.

autostrada

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News