PILNE: Ależ podwyżka ceny paliw w czwartek! Diesel już ponad 7 złotych, a benzyna ponad 6 złotych

PILNE: Ależ podwyżka ceny paliw w czwartek! Diesel już ponad 7 złotych, a benzyna ponad 6 złotych

ceny paliw stacja

Podaj dalej

Bardzo dynamiczny wzrost średniej ceny paliw odnotowano w czwartek. Tak wysoko w jeden dzień ceny paliw poszybowały ostatni raz na początku marca. Już niewiele brakuje do tego, aby osiągnąć wartości takie, jakie mieliśmy 9 marca, a więc w momencie rekordu. Już zapewne od czwartku zacznie być to widoczne na stacjach paliw.

Ceny paliw nie zwalniają

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik.pl

Średnia cena za diesel w hurcie to już 7,16 zł/l bez VAT i marży. Kwota jest zatem wyższa o 30 groszy niż była wczoraj. Cena zatem po doliczeniu podatku wynosi 7,73 zł/l, a więc z marżą zapewne zobaczymy 7,99 zł/l. A mówimy tylko o dniu dzisiejszym, bo zapewne jutro i w kolejnych dniach nastąpią kolejne podwyżki. Cena 8 złotych za litr będzie zatem czymś naturalnym.

Jeżeli chodzi o ceny paliw, także i benzyna przekroczyła próg. W hurcie kosztuje już 6,11 zł/l, a więc mówimy już o cenie 6,60 zł/l i naliczyć trzeba do tego odpowiednią marżę. 98-ka zapewne już będzie dostępna wszędzie powyżej kwoty 7 złotych, a lada moment taka cena będzie za 95-kę. Wejście w kolejny miesiąc będzie zatem niezwykle odczuwalne dla kierowców.

Niebawem zatem ceny paliw przekroczą kolejne progi cenowe. Benzyna będzie powyżej 7 złotych, a diesel powyżej 8 złotych. Pytanie tylko czy na takich cenach się skończy i jak długo będą one obowiązywało. Bo nie można wykluczyć tego, że spotkamy kolejne progi ”złotówkowe” dalej będą łamane. Na święta Wielkanocne paliwa mogą kosztować po 8, 9 czy nawet 10 złotych.

diesel benzyna paliwo ceny
fot. freepik.pl

Decyzje krajów pociągną podwyżki

Lada moment zapadną kluczowe decyzje w kontekście najbliższej przyszłości, jeżeli chodzi o ceny paliw. Może okazać się, że prędko nie wrócimy do wartości z którymi mieliśmy do czynienia wcześniej. Mowa utaj o kwotach około 5 złotych za diesel i benzynę. Niektórzy już mówią o nowej rzeczywistości, którą nie wszyscy potrafią wciąż zrozumieć i długo nie zrozumieją.

Mają tutaj na myśli to, że ceny paliw już nigdy nie będą takie same. A to zrewolucjonizuje motoryzację i to, kogo będzie stać na samochód, a kogo nie. Oznacza to, że nabywanie pojazdów będzie znacznie niższe. Zmieni się całkowicie rynek wtórny, ale i rynek nowych samochodów. Bo ceny nieustannie idą w górę i to znacząco.

ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News