PILNE: A jednak diesel i benzyna nie będą tak tanie! Kierowcy kolejny raz poczują rozczarowanie

PILNE: A jednak diesel i benzyna nie będą tak tanie! Kierowcy kolejny raz poczują rozczarowanie

diesel olej napedowy

Podaj dalej

Diesel i benzyna miało dużo potanieć, a z dniem dzisiejszym można powiedzieć, że tylko potanieje i nie będzie to dużo. Ostatnie godziny przyniosły dość znaczące zmiany, jeżeli chodzi o nadchodzące ceny paliw na stacjach. Widać ruchy, które wskazują, iż obniżki na stacjach paliw choć będą, to jednak nie tak duże jak mogłyby być.

Taniej zatankujemy diesel i benzynę

tankowanie paliwo diesel

Jeszcze wczoraj baryłka ropy brent na giełdzie była wyceniana na poziomie 71,19 dolarów. Od tego momentu jej cena zaczyna nieustannie rosnąć i lada moment zostanie przekroczona bariera 75 dolarów. To niewątpliwie duży skok, który niestety nie zwiastuje nic dobrego. Po nieco ponad tygodniowej stabilizacji ceny widać, że ta znów zaczyna rosnąć.

Takie zjawiska zawsze budzą niepokój i wstrzymują wiele ruchów. To koniec końców przekłada się na to, że diesel i benzyna będą dłużej utrzymywały swoje ceny. Rafinerie z kolei będą musiały korygować także swoje ceny i prognozy. Ten tydzień na pewno wiele pokaże w kontekście tego, jaki tak naprawdę czeka nas styczeń.

Sygnały są takie, że inwestorzy przestali bać sytuacji na świecie i po chwilowej niepewności, znów spodziewają się dużego ożywienia popytu na rynku. Nie obawiają się nawet zbytnio nowych obostrzeń, które wprowadzają raz po raz to kolejne kraje, bądź zaostrzają te już obowiązujące. Pytanie tylko, jak długo będą mieli takie nastawienie w tej kwestii. Sytuacja na świecie już nie raz zweryfikowała ich plany.

diesel benzyna paliwo

Ceny paliw i tak idą w dół

Kierowcy którzy dziś wyjechali z domów i przejeżdżali obok stacji paliw, na pewno zauważyli niewielkie obniżki. Zgodnie z zapowiedziami od tego tygodnia diesel i benzyna ma być tańsza, a najdroższy okres w historii Polski mamy już za sobą. Tankowanie ma być już tylko tańsze i tak powinno być do końca maja.

Później trzeba być przygotowanym na to, że paliwa znów podskoczą z dnia na dzień o 20-30 groszy na stacjach. Skończy się bowiem ”promocja” jaką przygotował rząd i zaczną obowiązywać przepisy, jakie mamy obecnie. Wtedy trzeba będzie być przygotowanym na to, że pełny bak będzie kosztował nas nieco ponad 10 złotych drożej.

diesel dodatki paliwo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News