PILNE: 9 maja duże zmiany na stacjach paliw? Diesel i benzyna odczuje ruch wprowadzony przez Unie Europejską

PILNE: 9 maja duże zmiany na stacjach paliw? Diesel i benzyna odczuje ruch wprowadzony przez Unie Europejską

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

Diesel oraz benzyna kolejny raz odczują zmiany, jakie wprowadza Unia Europejska. I to bardzo szybko, bowiem wedle zapowiedzi, już w kolejnym tygodniu przyjdzie nam więcej płacić za paliwa. Decyzja jednak ma swoje zalety i mimo wszystko wydaje się w pełni słuszna. W życie wejdzie kolejny pakiet sankcji na Rosję, a tam zapis na który czeka się od dawna.

Kolejna podwyżka za diesel i benzynę

diesla diesel benzyna
fot. freepik

Już od dłuższego czasu mówi się o tym, że Unia Europejska zamierza odejść od rosyjskiej ropy. Wedle najnowszych informacji ma to decyzja o tym ma nastąpić już w tym tygodniu! Komisja Europejska miała już przekazać krajom członkowskim decyzję w tym temacie, a także dokładne informacje. W ostatnim czasie poświęcono sporo czasu temu, aby dobrze przygotować się na dokumentację z tym związaną oraz odpowiednie zapisy.

Projekt ma zakładać powolne wstrzymanie importu rosyjskiej ropy w okresie od sześciu do ośmiu miesięcy. Z tych regulacji mają być wyłączone Węgry i Słowacja – przynajmniej na ten moment, gdy nie unormuje się w pełni sytuacja z dostawami. Oba kraje są mocno uzależnione pod tym względem od Rosji i będzie im udzielana pomoc, aby z czasem taka sytuacja nie miała miejsca.

Nowy pakiet sankcji ma zostać zatwierdzony w tym tygodniu. Jeżeli tak się stanie nikt nie ma wątpliwości, że rynek odpowiednio zareaguje, a cena ropy wzrośnie. Przy tak wysokim kursie dolara nie ma wątpliwości, że diesel oraz benzyna odczuje to w cenie. Tym samym na stacjach paliw odczują to równie szybko kierowcy, którzy już za tydzień mogą zacząć tankować jeszcze drożej.

benzyna diesel paliwo
fot. freepik

Ropa ma drożeć, zapowiedzi się sprawdzą

Już od dłuższego czasu słychać, że ropa będzie drożeć i decyzja Unii Europejskiej ma być odpowiednim ku temu bodźcem. Kwestia też jak na taki krok zareaguje OPEC+, choć tutaj nikt nie spodziewa się tego, że zostanie zwiększone wydobycie. A na pewno nie w najbliższym czasie. Wszyscy będą chcieli zaobserwować jak w takiej sytuacji reaguje rynek. W dodatku to dodatkowy ”zysk” dla kartelu.

Wiele wskazuje zatem na to, że w tym tygodniu choć jest drogo na stacjach paliw, to może być… najtaniej! Bo jeżeli scenariusz się sprawdzi, a wiele wskazuje na to, że tak, to będzie już tylko drożej. Diesel oraz benzyna zaczną przekraczać kolejne pułapy cenowe, a także osiągać nowe rekordowe ceny.

diesel hurt cena paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News