PILNE: 8 sierpnia benzyna w Polsce może kosztować już 5,99 zł/l! To nie żart. Poniedziałek może przywitać nas rekordowo niską ceną paliwa

PILNE: 8 sierpnia benzyna w Polsce może kosztować już 5,99 zł/l! To nie żart. Poniedziałek może przywitać nas rekordowo niską ceną paliwa

benzyna diesel ceny paliwo

Podaj dalej

Benzyna w poniedziałek może osiągnąć taką cenę, że nie jeden kierowca przetrze oczy ze zdumienia. Wszystko wskazuje na to, że 95-tka osiągnie cenę poniżej 6 złotych! Trzeba by naprawdę bardzo daleko sięgnąć pamięcią, kiedy po raz ostatni taka wartość miała miejsce. I choć mowa o cenie hurtowej, to jednak znacząco przełoży się to na cenę detaliczną.

W poniedziałek benzyna poniżej 6 złotych?!

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Nawet jeżeli nie będzie to poniedziałek, a wtorek czy środa bądź inny dzień, nikt nie będzie miał o to do nikogo pretensji. Bo w tym wszystkim najważniejsze jest to, że benzyna tanieje, podobnie zresztą jak diesel. Kierowcy gołym okiem widzą jakie zmiany zachodzą na stacjach paliw, kiedy przyjeżdżają pod dystrybutor tankować. Z dnia na dzień jest coraz taniej i to bardzo wyraźnie.

Obecnie benzyna wyceniana jest na 6,06 zł/l, a więc brakuje jeszcze 7 groszy do tego, aby stało się, o czym piszemy. Od 1 sierpnia paliwo to jest już tańsze o 43 grosze i nie było dnia, w którym nie taniało. Spadek jest zatem bardzo duży i bardzo wyraźny. Można sobie tylko życzyć, aby w kolejnym tygodniu, a w zasadzie tygodniach, sytuacja wyglądała bardzo podobnie.

Przy takiej cenie hurtowej wartość wynosi 6,54 zł/l w cenie detalicznej. Śmiało zatem można mówić, że benzyna w Polsce kosztuje już przysłowiowe ”sześć pięćdziesiąt”. Trzeba jednak mieć na uwadze, że lada moment tak gwałtowne spadki cen paliw na pewno wyhamują. Zacznie się okres stabilizacji, lekkich wzrostów i spadków, ale koniec końców znów trzeba będzie czekać na ”coś większego”.

spalanie paliwo klimatyzacja
fot. freepik.com – gritsiv

Lepszy okres dla kierowców

Sierpień zgodnie z przewidywaniami jest miesiącem spadku cen paliw. A te jak widać nie są byle jakie i groszowe. Tankujemy już oba paliwa w Polsce poniżej kwoty 7 złotych i teraz trzeba czekać na kolejne przełamanie. A tym niewątpliwie będzie zejście poniżej 6 złotych, co by już znacząco zadowoliło wszystkich kierowców w Polsce.

Trzeba jednak mieć jedną rzecz na uwadze. Wciąż płacimy złotówkę mniej niż powinniśmy za paliwo z racji tarczy antyinflacyjnej, a ta w końcu zakończy swój żywot. Na razie wiadomo, że ma ona obowiązywać do końca roku. Co później, to wiele zależy od sytuacji jak będzie miała miejsce w kraju w związku z sytuacją finansową społeczeństwa, inflacją i rynkiem paliw – ale nie tylko.

benzyna diesel lpg ceny paliw
fot. freepik.com – rcphotostock

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News