PILNE: 6 kwietnia kluczowy dla cen za diesel i benzynę. Unia Europejska zamierza wytoczyć ciężkie działa

PILNE: 6 kwietnia kluczowy dla cen za diesel i benzynę. Unia Europejska zamierza wytoczyć ciężkie działa

unia europejska diesel

Podaj dalej

Lada dzień Unia Europejska może przyczynić się do tego, ile zapłacimy za diesel i benzynę na stacji paliw. 6 kwietnia ma omówić nowe sankcje, jakie zostaną nałożone na Rosję, a chodzi głównie o embargo na surowce z tego kraju. W dużej mierze chodzi tutaj o ropę, która odgrywa dla tego kraju kluczową rolę.

Diesel i benzyna w napięciu przed decyzją Unii Europejskiej

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Do środy można spodziewać się, że sytuacja na rynkach ropy znów będzie napięta. To wszystko przez ogłoszenie przez Unię Europejską dodatkowych sankcji na ropę, jakie mają uderzyć ponownie w jej surowce. Wszystko przez dramat, jaki rozegrał się w miastach zaatakowanych przez Rosjan. Mowa o ludobójstwach na cywilach, czy gwałtach kobiet np. w mieście Bucza.

Obraz te i historie brzmią jak najgorszy horror, jaki mógł zostać nakręcony. Niestety życie to nie film i wszystko rozegrało się w ostatnich dniach na Ukrainie. Po opuszczeniu Rosjan z miast, które zniszczyli odsłania się obraz tego co działo się tam naprawdę. Dlatego też słychać głosy, że Europa i świat muszą szybko i stanowczo zareagować. W innym przypadku takich historii i dramatów będzie więcej.

A Rosja już przekonuje się, że wcześniejsze sankcje dały jej mocno w kość. Kraj ten już musi sprzedawać ropę z rabatem sięgającym 25 dolarów, aby utrzymać się na rynku. Kolejne sankcje mają jeszcze bardziej uderzyć w finanse i sprawić, że z czasem rosjanie będą tracić ogromne pieniądze, przez co spadnie znacząco ich PKB.

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

Kierowcy znów muszą czekać

Dla kierowców oznacza to, że przez kolejne dni znów będą musieli czekać na to co się wydarzy. Diesel i benzyna w takich sytuacjach łapały stabilność ceny bądź drożały, ale na pewno nie taniały. Wszystko przez to, że ropa zaczynała drożeć, bowiem inwestorzy nie wiedzieli czego mogą się spodziewać. Podobna sytuacja może mieć miejsce przez kolejne godziny i dni.

Poniedziałkowy poranek zaczął się jednak dość stabilnie na giełdzie. Nie widać gwałtownego skoku, choć należy zauważyć, że cena idzie powoli w górę. Biorąc pod uwagę, że ostatnio cena spadała, teraz ma dobrą okazję do tego, aby znów rosnąć. Tradycji stałoby się zatem zadość, że po spadku znów nadchodzi gwałtowny skok.

diesel ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News