PILNE: 6 czerwca benzyna na każdej stacji paliw powyżej 8 złotych! Podwyżki cen w hurcie się nie zatrzymują

PILNE: 6 czerwca benzyna na każdej stacji paliw powyżej 8 złotych! Podwyżki cen w hurcie się nie zatrzymują

benzyna stacja paliw

Podaj dalej

Odnosicie wrażenie, że benzyna w ostatnich dniach mocno podrożała? To się nie zatrzyma i po weekendzie trzeba się spodziewać tego, że cena 8 złotych będzie wszędzie. Paliwo w hurcie drożeje z dnia na dzień i końca tych podwyżek nie widać. Zwłaszcza 95-tka staje się niezwykle prestiżowym produktem, który przecież nie tak dawno był ponad około 1,50 złotych tańszy.

Benzyna paliwem premium

diesel benzyna lpg
fot. freepik

Po ostatniej podwyżce benzyna jej średnia cena nie powinna być niższa niż 8,12 zł/l. Jak widać to wciąż duża rozbieżność między tym co widzimy teraz, a tym co będzie. Oznacza to tak naprawdę jedno – w najbliższych dniach cena tego paliwa będzie dalej rosła, aż w końcu zobaczymy na stacjach paliw ósemkę na przodzie.

Taki scenariusz rysował się już od bardzo dawna i alarmowali o nim wszyscy specjaliści. Staje się to, co po prostu było pod tym względem nieuniknione. Tak naprawdę mówiło się już o tym, że taki scenariusz będzie miał miejsce już w maju, ale jak widać po tym względem spotkało nas lekkie opóźnienie. Taka sytuacja tak naprawdę to żadne pocieszenie.

Okres wakacyjny dopiero się rozpoczyna, a my już mamy do czynienia z cenami paliw na rekordowym poziomie. Czego zatem można spodziewać się w lipcu czy sierpniu? To obecnie aż trudne do wyobrażenia, ale nikt na szczęście głośno nie mówi o tym, że benzyna może kosztować 9 złotych. Inne pytanie natomiast jest takie, czy faktycznie w takiej cenie może być paliwo. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji to nie powinno to nikogo specjalnie zdziwić.

ceny paliw lpg benzyna diesel
fot. freepik

Czas odstawić auta

Coraz większa grupa osób musi rezygnować w znacznym stopniu z użytkowania swoich samochodów. Tak naprawdę pełne tankowanie baku przekraczać będzie kwotę 400 złotych! A jak wiadomo tak naprawdę większość osób w Polsce średnio tankuje dwa razy w miesiącu. Wydatek blisko tysiąca złotych w przeciągu miesiąca na paliwo nie jest małą kwotą. To niemalże dla pewnej grupy osób blisko połowa miesięcznego wynagrodzenia. A gdzie rachunki, żywność, etc.

Świat niewątpliwie zapędził się w tym wszystkim za daleko i w końcu musi odbić się od ściany. Benzyna czy diesel cały czas nie mogą być aż tak drogie, bowiem w końcu stanie się to niekorzystne. Zmniejszy się popyt, a tym samym ceny paliw zaczną maleć. Choć ku takiemu scenariuszowi nie do końca sprzyjają najblizsze miesiące z racji wakacji.

benyzna 95 paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News