PILNE: 5 sierpnia piąty dzień obniżek za diesel i benzynę! Tyle będziemy płacili za paliwo przez weekend i kolejnym tygodniu

PILNE: 5 sierpnia piąty dzień obniżek za diesel i benzynę! Tyle będziemy płacili za paliwo przez weekend i kolejnym tygodniu

zakaz tankowania ceny paliw paliwo alternatywy rower hulajnoga

Podaj dalej

Od kiedy rozpoczął się sierpień nie było jeszcze ani jednego dnia, w którym diesel i benzyna by nie taniały. Olej napędowy w zaledwie pięć dni jest tańszy już o 40 groszy, z kolei 95-tka o 32 grosze. Nie można sobie życzyć niż innego, aby takie statystyki spadku utrzymały się w kolejnych dniach. Wówczas szybko dobijemy do bardziej satysfakcjonujących cen na stacjach.

Diesel i benzyna bez przerwy tanieją

benzyna diesel dopłata na paliwo rząd
fot. freepik.com – shyachlo

Dużo w ostatnim czasie mówi się o cenach paliw, ale na szczęście w bardzo pozytywnej kwestii dla kierowców. To na pewno duża odmiana względem tego, co przeżywaliśmy przez ostatnie pół roku. Jest poprawa względem tego co płaciliśmy np. w czerwcu i to znacząca. Dziś już nikt nie mówi o tym, że paliwo kosztuje 8 złotych, ani też, że może kosztować 10 złotych.

Diesel przed weekendem wyceniany jest na 6,55 zł/l w średniej hurtowej cenie. To oznacza, że bez marży kosztuje już 7,07 zł/l, a jako, że mówimy o średniej cenie na wielu stacjach można już tankować poniżej siedmiu złotych. Zwłaszcza tam, gdzie obowiązują promocje, które pozwalają wlewać paliwo do baku np. o 30-40 groszy taniej.

Benzyna z kolei potrzebuje jeszcze 18 groszy do tego, aby pojawiła się piątka z przodu! To jeden z najbardziej dynamicznych spadków ceny wartości paliwa w historii Polski. Jeszcze nie tak dawno 95-tka kosztowała ponad 7 złotych w hurcie, a lada moment powinna kosztować np. 5,99 zł/l. Dziś tankowanie za około 6,50 zł/l staje się powoli normą i do takiej kwoty trzeba się przyzwyczajać.

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo
fot. freepik

A paliwo będzie jeszcze tańsze

To na pewno nie koniec obniżek. 5 sierpnia ropa Brent wyceniana jest już na… 94 dolary za baryłkę! Już pisaliśmy o tym, że gdy Brent była w takiej cenie w lutym, wówczas kierowcy płacili za diesel i benzynę około 5,25 zł/l na stacjach paliw. Tak, mowa o cenach na polskich stacjach paliw. Wówczas też od razu pojawiła się tarcza antyinflacyjna, która pozwoliła na takie ceny.

Dziś ona też obowiązuje, ale mało kto o tym pamięta. Bo przecież bez niej przy takiej wartości ropy dalej płacilibyśmy po 7,50 zł/l paliw! Ewidentnie coś tutaj nie gra na pierwszy rzut oka. Mimo wszystko pozostaje cieszyć się tym co mamy, bowiem jest coraz taniej. A wraz za tymi paliwami tanieć będzie również LPG. Jest coraz lepiej – to na pewno, ale do pełni szczęścia wciąż pozostaje daleka droga.

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News