PILNE: 5 kwietnia diesel zakończył już swoją obniżkę ceny. Oto ceny jakie będą teraz obowiązywały

PILNE: 5 kwietnia diesel zakończył już swoją obniżkę ceny. Oto ceny jakie będą teraz obowiązywały

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Nie będzie już większej obniżki za diesel. Spadek ceny tego paliwa wyhamował i zatrzymał się na dość mało satysfakcjonującym poziomie. Dla kierowców nie jest to dobra informacja, bo nie ma co się oszukiwać, że liczyli na znacznie więcej. Niestety wygląda na to, że ”na coś więcej” przyjdzie nam sporo poczekać.

Diesel już nie będzie tańszy

diesel paliwo cena
fot. freepik.pl

W najnowszym zestawieniu ceny hurtowej za diesel z dnia 5 kwietnia widać pierwszą podwyżkę od niemal półtora tygodnia. Nie jest ona duża, ale pokazuje, iż pewna tendencja już się zakończyła. Obecna średnia cena w hurcie wynosi 6,55 zł/l bez podatku VAT, ani też marży. Oznacza to, że koszt litra na stacji powinien wynosić 7,08 zł/l, plus marża jaką doda sobie stacja.

Realnie patrząc można powiedzieć, że diesel powinien na kosztować około 7,30 do 7,40 zł/l. I w takich cenach kierowcy powinni szukać paliwa, aby nie przepłacać. Oczywiście istotne jest to kiedy dana stacja zaopatrzyła się w olej napędowy do samochodu. Bo mogła go kupić wcześniej po wyższej cenie, dlatego też musi sprzedać go w takiej, aby było to dla niej opłacalne.

Niewątpliwie wszyscy liczyli na to, że uda się zejść poniżej ceny 7 złotych za litr tego paliwa. Po raz kolejny już w ostatnim czasie obniżka zatrzymała się tuż przed tą granicą. A teraz niewiele wskazuje na to, że będzie taniej. Ropa lekko poszybowała w górę i zbliża się do granicy 110 dolarów za baryłkę. Choć jeszcze przed momentem praktycznie była blisko spadku poniżej 100 dolarów. Wszystko zmienia się bardzo szybko, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić w ostatnim czasie.

ceny paliw diesel benzyna lpg
fot. freepik

Efekt nowych sankcji

Niewątpliwie taki obrót sprawy to nic innego jak zapowiedzi nowych sankcji na Rosję. Te zapowiedziała już Unia Europejska, ale także mają dołączyć do nich Stany Zjednoczone. To za sprawą obrazu w wielu miastach, jaki pozostawili rosyjscy żołnierze. Świat niedowierze w jak bestialski sposób potraktowano ludność cywilną, zupełnie bezbronną.

Dlatego też niemal wszystkie kraje zapowiadają nowe sankcje. Nawet Niemcy po tym co zobaczyli, przyznali, że chcą pożegnać się z rosyjską ropą. To sprawia, że na giełdzie znów rośnie cena za baryłkę i jest niepokój. Efekt tego jest taki, że kierowcy znów będą mogli liczyć na to, że diesel będzie drożał, a niestety nie taniał.

diesel benzyna lpg cena
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News