PILNE: 4 sierpnia ogromne obniżki cen za diesel i benzynę na stacjach. Tak tanio płaciliśmy wiele miesięcy temu

PILNE: 4 sierpnia ogromne obniżki cen za diesel i benzynę na stacjach. Tak tanio płaciliśmy wiele miesięcy temu

paliwa paliwo benzyna diesel

Podaj dalej

Znakomicie rozpoczął się sierpień dla kierowców. Diesel i benzyna notują znaczne spadki cen w hurcie i lada dzień musimy zobaczyć to na stacjach paliw. Nie jest wykluczone, że w weekend będziemy już oba te paliwa tankować poniżej kwoty 7 złotych. To zwłaszcza dobra wiadomość dla tych, którzy muszą korzystać z oleju napędowego. Bo ten ostatnio kosztował wyraźnie więcej.

Diesel i benzyna wyraźnie tanieją

diesel palwio benzyna
fot. freepik

Od pierwszego sierpnia diesel w trzy potaniał blisko aż o 30 groszy. Obecnie jego cena hurtowa wynosi 6,62 zł/l, a więc w detalu jest to już 7,15 zł/l. Biorąc pod uwagę promocje jakie obowiązują na stacjach paliw, już lada chwila cena za olej napędowy powinna wynosić 6,99 zł/l, a nawet mniej! Na pewno w przypadku tego paliwa przyczyni się to do wyhamowania wzrostu inflacji.

Z kolei benzyna w najbliższym czasie może kosztować w hurcie nawet poniżej 6 złotych. Na tę chwilę jest to 6,30 zł/l, a spadek jest również bardzo wyraźny. Tym samym cena za 95-tkę coraz wyraźniej zaczyna się oddalać od kwoty 7 złotych. Do końca tego tygodnia nie powinno wydarzyć się nic, co zmieniłoby tego obraz.

Różnica między tymi paliwami w hurcie wynosi już 32 grosze, a więc wyraźnie się zmniejsza. Kierowcy zapewne nie mieliby nic przeciwko temu, aby na tak niskim poziomie cen, olej napędowy stał się tańszym paliwem niż benzyna. To bardzo ważne głównie dla gospodarki, a więc tak naprawdę dla nas wszystkich.

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo promocja tanio
fot. freepik

Ropa na poziomie 100 dolarów

W tym tygodniu baryłka ropy niezmiennie utrzymuje się na średnim poziomie 100 dolarów za baryłę. To także przyczynia się do tego, że następuje poprawa z cenami na stacjach paliw. Kluczowa może być decyzja OPEC+ względem tego, jak dalej będzie kształtowała się sytuacja z baryłką ropy w najbliższym czasie.

diesel hurt cena
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News