PILNE: 4 listopada InPost wprowadza ogólnopolską zmianę. Odbiór, ale i wysyłka paczek będzie po nowemu

PILNE: 4 listopada InPost wprowadza ogólnopolską zmianę. Odbiór, ale i wysyłka paczek będzie po nowemu

Paczkomat inpost kierowca

Podaj dalej

Niewątpliwie InPost to jedna z naszych krajowych wizytówek, a przy tym firma która wyznaczyła zupełnie nowy trend. Paczkomaty stały się czymś, bez czego Polacy nie potrafią sobie wyobrazić teraz życia. To właśnie dzięki nim zamawianie z internetu stało się jeszcze prostsze i bardziej zachęcające. W końcu, gdy dziś złożymy zamówienie, jutro już dany produkt możemy mieć w ręce.

InPost będzie działał jeszcze sprawniej

Prężnie działająca firma ma zamiar być jeszcze bardziej skuteczna na tle chcącej dorównać jej konkurencji. Dlatego też od 4 listopada będzie funkcjonowała na nieco innej zasadzie. Chodzi o kwestię nadania przesyłki danego dnia. Kraj zostanie podzielony na cztery strefy, a w każdej z nich trzeba będzie nadać przesyłkę do odpowiedniej godziny.

To zagwarantuje, że jeżeli ktoś wyślę towar do danej godziny, to odbiorca znajdzie ją w swoim punkcie kolejnego dnia. Tak naprawdę większość osób nawet nie zauważy zmiany, ale wszystko zostanie bardziej uproszczone i będzie też bardziej czytelne dla klientów. W strefie A przesyłkę będzie można nadać do godziny 16:00, w B do 15:00, w C do 14:00, a w D do 13:00. W której strefie znajduje się nasz paczkomat można sprawdzić TUTAJ.

”Godzina graniczna w każdej ze stref to maksymalna godzina nadania w Paczkomacie/PaczkoPunkcie lub godzina zlecenia podjazdu kuriera, tak by przesyłka wyruszyła w dalszą drogę jeszcze tego samego dnia” – czytamy na stronie InPost. Ma to dać gwarancję tego, że przesyłki będą jeszcze sprawniej nadawane i odbierane.

Paczkomaty działają coraz prężniej

InPost cały czas udoskonala to co oferuje. W niektórych miastach w Polsce będzie można odbierać przesyłki jeszcze tego samego dnia, w którym zostaną nadane. Takie rozwiązanie ma być przyszłością dla większych miast w Polsce. Klienci lubią mieć jak najszybciej zamówiony towar w swoich rękach, dlatego takie rozwiązanie może cieszyć się dużą popularnością.

Do tego w kraju powstaje coraz więcej paczkomatów. Zwłaszcza w tym roku postawiono ich ogromną ilość – w całym kraju jest już ich ponad 15 tysięcy! A to nie koniec, bowiem plany pod tym względem są bardzo dużo. Chodzi o kwestie łatwej dostępności i świadomości tego, że InPost jest tak naprawdę pod naszym domem. Dzięki temu możemy szybko nadać i odebrać przesyłkę.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News