PILNE: 4 kwietnia przyniósł dobre informacje. Diesel i benzyna w tym tygodniu będą tanieć z dnia na dzień

PILNE: 4 kwietnia przyniósł dobre informacje. Diesel i benzyna w tym tygodniu będą tanieć z dnia na dzień

diesel benzyna  ceny paliw

Podaj dalej

Poniedziałek to zawsze kluczowy moment, jeżeli chodzi o diesel i benzynę. Z dużym niepokojem wszyscy czekają wówczas na informacje odnośnie ceny paliw. Dokładniej mówiąc na to, jak wygląda cena hurtowa za baryłkę ropy. Ma to później bardzo duże znaczenie w kontekście tego, co widzimy na pylonach na stacjach paliw.

Diesel i benzyna – to będzie dobry tydzień

diesel ceny paliw benzyna
fot. freepik

A giełda otworzyła się bardzo dobrze, bowiem z jeszcze niższą ceną za baryłkę, niż zakończyła się w piątek. Dzień rozpoczął się od wartości 102,94 dolarów i praktycznie przez wiele godzin utrzymuje sie na podobnym poziomie. Nie widać ani gwałtownego spadku, ani też nagłego wzrostu. Co za tym idzie jest bardzo dobrze.

Oznacza to, że stacje paliw będą mogły bardziej odważnie obniżyć cenę za diesel i benzynę. A wszystko zgodnie z cenami hurtowymi, które od ponad tygodnia nieustannie spadają. Taka stabilizacja na giełdzie pozwoli właścicielom stacji paliw dostosować ceny detaliczne, do cen hurtowych. Kierowcy zatem powinni z dnia na dzień obserwować, jak ich paliwo tanieje.

O jakich obniżkach mowa? Diesel powinien kosztować lada moment mniej o około 20-30 groszy, natomiast benzyna o około 25 groszy. Ceny jednak będą maleć stopniowo, z dnia na dzień o kilka groszy, aż przy weekendzie zobaczymy już na pewno wyraźną różnicę tydzień do tygodnia. Najważniejsze, aby ropa w tym czasie nie drożała, a jeszcze lepiej by było gdyby taniała.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Kierowcy czekają na większe obniżki

Niewątpliwie wszystkim zależy na tym, aby diesel kosztował poniżej 7 złotych. Ba! To na początek, bowiem istotne jest to, aby cena jak najszybciej powędrowała do okolic 6 złotych i mniej. Niestety to jak na razie dość odległy scenariusz, ale dla dobra gospodarki i inflacji lepiej, aby zadziało się to jak najszybciej. Każde 10 groszy mniej jest bardzo istotne.

Warto się obecnie nie śpieszyć z tankowaniem. Tak jak wcześniej doradzamy zrobić to wcześniej, tak teraz lepiej wyczekać moment, aż diesel czy benzyna będzie blisko rezerwy. Z dnia na dzień powinno paliwo kosztować coraz mniej i choć różnice nie będą duże, to jednak będą. Zwłaszcza na mniejszych stacjach paliw. Tam różnice mogą być nawet kilkudziesięciogroszowe względem pozostałych punktów na mieście. Warto zatem dobrze się rozglądać jeżdżą i wyłapywać najniższe ceny w okolicy.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News