PILNE: 31 stycznia nie warto tankować diesel, benzyny i LPG. Możesz stracić nawet 50 złotych!

PILNE: 31 stycznia nie warto tankować diesel, benzyny i LPG. Możesz stracić nawet 50 złotych!

diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Kierowcy uważajcie, bowiem możecie się mocno naciąć finansowo tankując diesel, benzynę lub LPG. Strata może być dość wyraźna jeżeli na stację paliw udacie się 31 stycznia tego roku bądź nawet kilka dni wcześniej. Przed wszystkimi teraz stoi duże wyzwanie, aby dobrze rozplanować tankowanie na ten miesiąc.

Diesel, benzyna i LPG. Kiedy nie warto tankować?

paliwo diesel vat

W związku z zapowiedzią premiera od 1 lutego kierowcy powinni płacić niższy VAT na paliwo. Oznacza to, że diesel i benzyna będą tańsze o około 70 groszy, od ceny jaką mamy obecnie. Z kolei LPG także powinno tańsze o 35 groszy. Nie warto zatem tankować w ostatni dzień tego miesiąca, który będzie poniedziałkiem. Podobnie zresztą w weekend, który poprzedza ten dzień.

Jeżeli to zrobimy na każdym litrze paliwa stracimy sporo pieniędzy. Bo mowa tutaj o kwocie 70 groszy, którą można przemnożyć nawet przez niemal ilość pełnego baku paliwa. Kwota zatem zrobi się dość pokaźna. Zwłaszcza, jeżeli np. są dwa samochody w rodzinie i trzeba w tym okresie zatankować oba.

Warto tankowanie rozplanować tak, aby stacje paliw odwiedzić 1 lutego. Wówczas kierowcy poczują, że znaleźli się w naprawdę wyjątkowym okresie. Już dzis wiadomo, że na niektórych stacjach będzie można zatankować diesel i benzynę za kwotę poniżej 5 złotych. Z kolei LPG zapewne będzie w okolicach 2,50 zł/l.

diesel paliwo LPG tankowanie

Czarna strona obniżek

Oczywiście trzeba pamiętać o jednej rzeczy – sytuacja jest chwilowa. Po pół roku ceny paliw mają planowo wrócić do swoich prawdziwych cen. A te wówczas mogą być wyższe nawet o złotówkę na litrze! O tym jednak dziś nikt nawet nie mówi i nie myśli, a jednak trzeba mieć to na względzie.

Z kolei jeżeli rząd straci na takim zabiegu 3 miliardy to tak naprawdę będzie chciał je później odzyskać. W jaki sposób? To już przekonamy się z czasem. Mimo wszystko warto korzystać z niższych cen i jak najwięcej podróżować. Nigdy nie wiadomo kiedy diesel, benzyna i LPG będzie znów w takich cenach. O ile w ogóle kiedyś będzie.

diesel benzyna paliwo ceny paliw

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News