PILNE: 31 października kierowcy ostatni raz będą jeździć godzinę do tyłu? Historyczna zmiana o krok

PILNE: 31 października kierowcy ostatni raz będą jeździć godzinę do tyłu? Historyczna zmiana o krok

kierowcy bieg wsteczny

Podaj dalej

Kierowcy, to mogą być ostatnie dni jazdy do jakiej jesteśmy wszyscy przyzwyczajeni. Wiele wskazuje na to, że końcówka tego miesiąca będzie historyczna. W ostatni weekend trwającego miesiąca zmiany czas, dokładnie będzie to miało miejsce w nocy z 30 na 31. Wejdziemy w czas zimowy, a więc ten prawdziwy. Ma on pozostać już z nami na stałe.

Kierowcy po raz ostatni zmienią czas w samochodzie

31 października o godzinie 3:00 wszyscy cofamy wskazówki w zegarkach na godzinę 2:00. To już niemal tradycja, że dwa razy w roku zmieniamy czas, a wszystko po to, aby skorzystać zdecydowanie bardziej ze światła słonecznego. Przyczynia się to m.in. do mniejszego zużycia energii, bowiem korzystamy m.in. z naturalnego oświetlenia, a więc słońca.

Dyskusja na temat zakończenia tego typu zmian trwa intensywnie od kilku lat i wygląda na to, że dobiega końca. Zmiana czasu coraz bardziej nie ma sensu zdaniem wielu ekspertów. Wpływa to na nasze nie najlepsze samopoczucie, zwłaszcza w okresie gdy dochodzi o zmiany wskazówki w zegarku. Kierowcy zawodowy z tego tytułu mieliby na pewno mniej problemów tak jak i podróżni.

Ostatnie zdanie w tej kwestii ma Komisja Europejska, która intensywnie pracuje nad zakończeniem tego tematu raz na zawsze. Z kolei wiele krajów, w tym Polska, ma już przygotowane do tego odpowiednie dokumenty. Wcześniej jednak Unia Europejska musi powiedzieć ostateczna słowo, bowiem ona dla dobra wspólnoty czuwa nad ”czasem” jaki dla nas wszystkich płynie.

To będzie kropka nad i

Parlament Europejski już dwa lata temu w marcu zaakceptował pomysł, by zmiana czasu w 2021 roku nastąpiła po raz ostatni. Kraje miały dostać wybór przy której strefie czasowej chcą pozotać – letniej czy zimowej. To właśnie ta kwestia w dużej mierze pozostawała dość sporna. Wiele bowiem zależało od kwestii geograficznych.

Może to zatem oznaczać, że to ostatnie niecałe dwa tygodnie czasu, w którym żyjemy. Po zmianie na zimowy Polska może pozostać w nim już na stałe. Nie będzie to ‚wymuszona” zmiana, a naturalna. To właśnie czas zimowy dla naszego kraju jest tym właściwym. Choć z drugiej strony zapewne większość osób wolałaby pozostać przy letnim.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News