PILNE: 30 listopada kierowcy mają ostatni dzień na zainstalowanie aplikacji e-TOLL. Kto tego nie zrobi zapłaci wysoki mandat

PILNE: 30 listopada kierowcy mają ostatni dzień na zainstalowanie aplikacji e-TOLL. Kto tego nie zrobi zapłaci wysoki mandat

autostrada e-TOLL

Podaj dalej

To już ostatnie godziny na to, aby w telefonie zainstalować aplikację e-TOLL. Kto tego nie zrobi narazi się na duże konsekwencje. Od 1 grudnia zmieniają się zasady przejazdu państwowymi autostradami, bowiem znikają z nich popularne bramki. Mowa o odcinkach A2 Konin–Stryków oraz A4 Wrocław–Sośnica, na których nie powinniśmy już zobaczyć nigdy korków przed bramkami.

e-TOLL wchodzi w pełni w życie

autostrada etoll system

Za przejazd wspomnianymi odcinkami nie zapłacimy już w kiosku poboru opłat na bramkach. Teraz opłata będzie dokonywana na podstawie elektronicznego e-biletu autostradowego lub w aplikacji e-TOLL PL.
 Kierowcy muszą pamiętać o jej zainstalowaniu, a najlepiej poświęcić czas również na bliższe się zapoznanie z nią.

Pozostawia ona bowiem bardzo wiele do życzenia, jeżeli chodzi użytkowanie i jakość. A takie wnioski nie biorą się znikąd, lecz z jej ocen w sklepie, gdzie można ją pobrać. Z tego też powodu przewiduje się, że od 1 grudnia będzie ogromny chaos, a kierowcy będą kompletnie zdezorientowani, gdy przyjdzie im wjechać na autostradę.

To też niestety przysporzy sporo problemów, bowiem można narazić się na wysoki mandat, jeżeli nie dokona się opłata. Musimy tego pilnować i jeżeli zauważymy problemy od razu to zgłosić, następnie dokonując odpowiedniej opłaty. Przewiduje się, że pierwsze dni, a nawet tygodnie i miesiące, infolinie będą zapchane telefonami kierowców. Wyjaśnienia spraw będzie tutaj długie i mało przyjemne dla wszystkich.

autostrada mandat e toll

Lepiej sięgnąć po e-bilet autostradowy

Zdecydowanie lepszym pomysłem wydaje się wcześniejszy zakup e-biletu autostradowego. Wtedy korzystanie z aplikacji e-TOLL jest niepotrzebne. Tym samym możemy być pewni, że unikniemy problemów natury technicznej, które mogą przełożyć się na problemy prawne. Wedle informacji już niebawem ma pojawić się także nowa specjalna aplikacja rządowa, która ułatwi przejazdy autostradami.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że miała pojawić się do 30 grudnia. Wiadomo jednak, że ten termin jest już niemożliwy do zrealizowania. Ułatwi ona kupowanie e-biletu przez telefon, a tym samym kierowca nie będzie musiał męczyć się z aplikacją e-TOLL. Bo ta, nie ma co się oszukiwać, nie jest idealna.

diesel predkosc autostrada

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News