PILNE: 30 kwietnia mija termin składania wniosku o 500+. Rodzina, która zapomni to zrobić nie otrzyma pieniędzy

PILNE: 30 kwietnia mija termin składania wniosku o 500+. Rodzina, która zapomni to zrobić nie otrzyma pieniędzy

program-500

Podaj dalej

Każda rodzina, która pobiera pieniądze z programy Rodzina 500+ musi się pośpieszyć, bowiem czasu zostało już niewiele. Tak naprawdę to już ostatnie dni na to, aby złożyć wniosek i płynnie otrzymywać dalej świadczenie. Kto nie zdąży do 30 kwietnia musi liczyć się z tym, że w połowie roku pieniądze nie przyjdą na czas. A dla niektórych gospodarstw domowych może to być duży problem.

Nowy wniosek na 500+

program 500+ minister
gov.pl

Tak naprawdę już od początku lutego można składać nowy wniosek o dalsze świadczenie. Oczywiście większość rodzin już to zrobiło, ale równie spora cześć osób z tym zwleka. Nowe świadczenie składa się na termin od 1 czerwca 2023 do 31 maja 2024 roku. Kto przegapi termin do 30 kwietnia ten w czerwcu może nie otrzymać pieniędzy, a nawet stracić świadczenie.

Spóźnialscy nie stracą na początku pieniędzy. Kto złoży wniosek dopiero w maju to pieniądze z programu 500+ zostaną przelane w lipcu wraz z czerwcowymi zaległymi. Z kolei ci najbardziej spóźnialscy z czerwca otrzymają świadczenie w sierpniu – w tym za czerwiec i lipiec. Ale uwaga – kto złoży już dokumenty od 1 lipca, temu przepadanie świadczenie za czerwiec. Z kolei kto złoży po 1 sierpnia, temu przepadają pieniądze za czerwiec oraz lipiec.

Sporo można zatem stracić, więc nie ma co zwlekać i czekać na ostatnią chwilę. Zwłaszcza, że wiele osób tak naprawdę przyzwyczaiło się już do ciągłości i brak przelewu może okazać się bardzo bolesny dla domowego budżetu. Zwłaszcza, jeżeli są zaciągnięte zobowiązania na dzieci, jak np. nauka języka angielskiego, czy treningi, które trzeba opłacić na czas.

500+ premier rzad
gov.pl

Pieniądze niezwykle ważne dla rodzin

– Każdego miesiąca do 7 mln dzieci do 18. roku życia trafia to świadczenie. To jest tak naprawdę świadczenie, które zmieniło realizację polityki prorodzinnej. Zależy nam na tym, żeby wsparcie w polityce prorodzinnej było kompleksowe, długofalowe i przede wszystkim celowane. Aby młodym ludziom stwarzać warunki do tego, aby podejmowali odpowiedzialne decyzje o wchodzeniu w związek małżeński, o tym, żeby rodziły się dzieci – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Warto wspomnieć, że w rządzie trwają pracę nad tym, aby 500+ było programem z którego już niebawem będzie wypłacana większa kwota. Ministerstwo Finansów prowadzi nad tym prace, aby móc określić na jaką podwyżkę stać budżet państwa.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News