PILNE: 29 listopada diesel i benzyna mogą mocno potanieć. Kluczowa decyzja dla kierowców o krok!

PILNE: 29 listopada diesel i benzyna mogą mocno potanieć. Kluczowa decyzja dla kierowców o krok!

diesel benzyna ceny paliw (4)

Podaj dalej

Diesel i benzyna w sposób naturalny mogą zacząć tanieć wraz z końcem listopada. To właśnie wtedy dojdzie do bardzo ważnego spotkania w Austrii, gdzie będą rozmawiali przedstawiciele Stanów Zjednoczonych i Iranu. Głównym tematem będzie porozumienie nuklearne. Jeeli negocjacje się powiodą, ale wiele na to wskazuje, doprowadzi to do ostatecznego zniesienia przez USA sankcji na dostawy irańskiej ropy na globalne rynku paliw.

Ropa przyczyni się do obniżki ceny za diesel i benzynę

Stany Zjednoczone są w sytuacji podbramkowej, patrząc na ceny paliw w kraju. Są one najwyższe od wielu lat i coraz głośniej wiele środowisk domaga się uruchomienia rezerw. Ma to przyczynić się do tego, że będzie można wyhamować w kraju rosnące ceny za diesel i benzynę. Na razie jednak prezydent zwleka z ogłoszeniem takiej decyzji.

Powód wydaje się niemal oczywisty – wszyscy czekają na to, co przyniosą rozmowy 29 listopada. Zwłaszcza, że obie strony są nastawione na dojście do kompromisu i zażegnanie długiego sporo. Okaże się to z korzyścią nie tylko dla Ameryki, ale dla całego świata. Zareagować będzie musiała również grupa OPEC+, która doprowadziła do takiej sytuacji jaką mamy teraz.

Można spodziewać się, że na kolejnym spotkaniu zdecyduje się ona zwiększyć produkcję, aby odpowiedzieć na ”nowego” konkurenta na rynku. A takie sytuacje jak wiadomo z korzyścią wpływają zwłaszcza dla kierowców. To oni ostatecznie będą beneficjentami tego, że przyjdzie im mniej płacić za tankowanie.

Ceny paliw wrócą do normy?

Nie ma takiej możliwości, że cena za diesel i benzynę będzie nieustannie rosła. Zawsze znajdywał się gdzieś sufit, po którym następował spadek cen. Tak będzie i tym razem, a kwestia tylko tego kiedy to nastąpi. Musi być ku temu odpowiednia przesłanka i tak związana z rozmowami USA wraz z Iranem, wydaje się taką być.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News