PILNE: 25 maja diesel i benzyna z dużą obniżką na stacjach paliw! Miało być drogo, a paliwo cały czas tanieje

PILNE: 25 maja diesel i benzyna z dużą obniżką na stacjach paliw! Miało być drogo, a paliwo cały czas tanieje

ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Straszono, że diesel i benzyna będzie coraz droższy, a jest z dnia na dzień coraz tańszy. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o olej napędowy mówimy o bardzo dużej obniżce, która ciągle trwa. Niebawem może dojść do sytuacji, że paliwo będzie to w cenie starej 95-tki, a więc mowa o kwocie około 6,50 zł/l. Zobaczymy co przyniosą kolejne dni w tej kwestii, bowiem na razie jest bardzo pozytywnie!

Diesel i benzyna tanieją

lpg benzyna diesel
fot. freepik

Jeżeli chodzi o diesel jego cena hurtowa wynosi 6,39 zł zł/l i jest rekordowo niska od bardzo wielu tygodni. Przy tej wartości olej napędowy realnie kosztuje 6,90 zł/l na stacjach paliw po doliczeniu podatku. Już teraz widać, że większość stacji sprzedaje to paliwo w cenie poniżej 7 złotych. Teraz jednak pojawią się ceny niższe niż 6,99 zł/l i będą dalej szły w dół.

Z kolei benzyna po szaleńczym wzroście ceny, który wyniósł średnio blisko złotówkę, także tanieje. W hurcie średnia cena przy tym paliwie wynosi 6,76 zł/l, a więc w detalu 7,30 zł/l. To mimo wszystko wciąż bardzo wysoka cena, jak za 95-tkę, ale o około 20 groszy niższa, niż wcześniej! Zdecydowanie lepiej zatem kształtuje się sytuacja w przypadku diesla.

Tendencja przy cenie paliw jest spadkowa, ale nie wiadomo jak długo ona potrwa. Zwłaszcza, że cena surowca utrzymuje się ciągle na poziomie 110 dolarów za baryłkę, zatem te obniżki mogą nieco dziwić. To na pewno efekt zmian na rynku walutowym. Dolar kosztuje już 4,32 zł/l, a jeszcze nie tak dawno było to blisko 4,50 zł/l. Dalsze obniżki tutaj na pewno będą korzystne względem ceny ropy.

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Drożej dopiero w czerwcu?

Do końca tego miesiąca nie pozostało już dużo czasu. Przy aktualnej obniżce za diesel i benzynę niewiele zatem może się zmienić w przeciągu tygodnia. Zwłaszcza, że większość stacji paliw dość zachowawczo obniża ceny paliw albo w ogóle tego nie robi. Dlatego po raz kolejny to moment, w którym kierowcy powinni szukać najtańszych stacji paliw, które już zaoferowały obniżki w odniesieniu do hurtu.

Większych podwyżek można spodziewać się natomiast w czerwcu. Zwłaszcza w drugiej połowie, gdy będziemy zbliżać się do wakacji. Wtedy tendencja na pewno będzie wzrostowa z racji dużego popytu na paliwo. Kierowcy mogą zatem cieszyć się z faktu, że to prawdopodobnie ostatni moment obniżek. Zwłaszcza w przypadku benzyny, bowiem diesel na pewno będzie stosunkowo tani w tym okresie.

ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News