PILNE: 23 stycznia przygotuj więcej pieniędzy jadąc na stacje. Ceny paliw zmienią się nie do poznania

PILNE: 23 stycznia przygotuj więcej pieniędzy jadąc na stacje. Ceny paliw zmienią się nie do poznania

Dofinansowanie na paliwo do 5 marca

Podaj dalej

To może być duże zaskoczenie, jeżeli chodzi o ceny paliw na stacjach. Już lada moment diesel oraz benzyna będą kosztowały o kilkadziesiąt groszy więcej, niż przez ostatnie dni stycznia. Niestety, ale coraz wyraźniej widać, jak drożeje na świecie ropa i w kolejnych dniach spodziewane są dalsze podwyżki surowca. Trzeba przygotować się na duże podwyżki.

Ceny paliw znów będą straszyć

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo
fot. freepik.com

Ostatni tydzień stycznia nie będzie już tak przyjemny jak pierwsze trzy tygodnie nowego roku.Wciąż widać tendencję wzrostową, jeżeli chodzi o cenę ropy, a ta niestety ciągle przekłada się na ceny hurtowe paliw, a następnie na ceny detaliczne. Od 23 styczna będą już bardziej wyższe, a tak naprawdę od tego dnia będziemy obserwować wyraźne wzrosty na stacjach.

Ceny paliw jeżeli chodzi o diesel i benzynę będą rosnąć. Jest to najprawdopodobniej początek zmian, jakie będą zachodzić w najbliższym czasie. Ratunek można upatrywać jedynie w bardzo niskiej cenie dolara – ten w weekend osiągnął rewelacyjną cenę – 4,15 zł! Tak naprawdę i tak przy takich wartościach surowca i mocy złotówki, paliwo powinno być bardzo tanie.

Kiedyś 87 dolarów za baryłkę i 4,15 zł za dolara to wartości, przy których płaciło się około 5 złoty za litr paliwa. Dziś ostatnio nieco większe wzrosty ropy sprawiają, że każdy z przerażeniem patrzy co wydarzy się na stacjach paliw. To niestety znak naszych czasów, że na nic taniego nie możemy liczyć, a z każdej strony każdy patrzy tylko dawać nam podwyżki.

ceny paliw paliwo
fot. freepik

Luty na postraszy

Przewidywania wskazują, że ceny paliw najwyższe w ostatnich miesiącach będą w lutym. Diesel może przekroczyć znów 8 złotych, a benzyna 7 złotych. Oczywiście zależne to będzie także od regionów w Polsce. Obecnie według analiz, rozbieżności w cenach są dość wyraźne i zależnie od regionu w kraju różnice sięgają nawet ponad 50 groszy.

Dlatego też już niebawem w niektórych miastach w Polsce ceny mogą osiągnąć wspomniane wartości. Warto zatem dobrze rozglądać się jeżdżąc i tankować tam, gdzie jest taniej. Znów bowiem dojdzie do sytuacji, że nawet w jednym mieście można przepłacić tankując diesel czy benzynę. Z LPG jak na razie sytuacja się uspokoiła, a podwyżka w tym roku wynosi około 10 groszy, więc niewiele. Choć wciąż są regiony, gdzie można tankować za 2,99 zł/l.

benzyna diesel paliwo pis rząd dopłata tarcza ceny
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News