PILNE: 22 marca wzrośnie cena za diesel i benzynę. Rozpoczyna się szybki marsz powyżej 8 złotych

PILNE: 22 marca wzrośnie cena za diesel i benzynę. Rozpoczyna się szybki marsz powyżej 8 złotych

diesel benzyna cena

Podaj dalej

Kierowcy w Polsce doświadczą dziś wzrostu ceny za diesel i benzynę na stacjach paliw. Zmiany mogą zaobserwować nawet kilka razy w ciągu dnia, bowiem może być ich nawet kilka. Zaczyna się dziać to, o czym alarmowaliśmy już od kilku dni – bardzo szybko zaczyna rosnąć cena za baryłkę ropy, co pociągnie za sobą ceny paliw.

Diesel i benzyna z dużym wzrostem ceny

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Jeszcze pięć dni cena za baryłkę ropy wynosiła poniżej 100 dolarów za baryłkę. Z kolei jeszcze w poniedziałek jej cena wynosiła około 110 dolarów za baryłkę. Wtorek niestety już, że trzeba za zapłacić około 120 dolarów za baryłkę, a więc 10 dolarów więcej niż dzień wcześniej. Stacje paliw bardzo szybko zapewne zareagują na tę sytuację.

O prognozach cen paliw z ubiegłego tygodnia na ten tydzień można pomału zapominać. Diesel i benzyna będą kosztowały znacznie więcej niż wskazywało wiele ekspertów i analityków. Przewiduje się, że jutro baryłka ropy może kosztować już nawet 130 dolarów, a więc tyle ile w momencie, gdy płaciliśmy rekordowe ceny za paliwo.

Nie można zatem mówić o niczym optymistycznym względem tego, co czeka nas na stacjach paliw. A warto dodać, że już przez ostatni weekend olej napędowy zdrożał 35 groszy w hurcie, czego nie odczuliśmy jeszcze na stacjach. A tu nadeszło już kolejne mocne uderzenie, które zaraz mocno wywróci cenę za to paliwo. Kierowcy muszą być przygotowani na naprawdę duży szok cenowy! Bo wiele wskazuje na to, że historyczne ceny w Polsce zostaną niebawem pobite.

diesel benzyna paliwo ceny
fot. freepik.pl

Nie ma ratunku, zapłacimy nawet 9 złotych

Początek kwietnia może przywitać kierowców nawet ceną 9 złotych z diesel. Zwłaszcza jeżeli w czwartek czołowe kraje w Europie podejmą decyzję, że rezygnują z rosyjskiej ropy. Do tego trzeba pamiętać o dziennych brakach ropy, jakie każdego dnia będą odczuwalne. Mowa tutaj o blisko 3 milionach baryłek każdego dnia.

Składając to wszystko w całość jeszcze na koniec marca baryłka ropy może kosztować 150 dolarów, a może i więcej. Zwłaszcza, że ostatnio znów ma bardzo dynamiczne tempo wzrostu, a na horyzoncie nie widać żadnego hamulca. W ciągu najbliższego tygodnia diesel i benzyna mogą zdrożeć o ponad złotówkę od tego, co widzimy teraz. Warto przygotować się na taką sytuację i przygotować sobie pewne rozwiązania finansowe.

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News