PILNE: 22 listopada kierowcy nie mogą przegapić tej zmiany! Oszczędności są więcej niż znaczące

PILNE: 22 listopada kierowcy nie mogą przegapić tej zmiany! Oszczędności są więcej niż znaczące

kierowcy samochod zmiany

Podaj dalej

Kierowcy, bądźcie w gotowości, bowiem zostało już naprawdę niewiele czasu. Warto być przygotowanym, aby nie przespać momentu, w którym można naprawdę sporo zyskać. A chodzi o niemałe pieniądze, bowiem mowa tutaj o dotacjach do programu ”Mój Elektryk”. Właśnie program wchodzi w kolejny bardzo ważny etap!

”Mój elektryk”. Kierowcy bądźcie w gotowości!

W ostatnim czasie o dotacje mogły ubiegać się osoby fizyczne i patrząc na dane, bardzo chętnie to robiły. Od 22 listopada po pieniądze mogą się zgłaszać m.in. firmy, samorządy i organizacje pozarządowe. Do ”rozdania” jest naprawdę spora suma, bowiem została zwiększona ona do 200 milionów złotych – poinformował nie tak dawno Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Chodzi o dofinansowanie zakupu pojazdów zeroemisyjnych kategorii M1, N1 oraz L1e-L7e. Czyli tak naprawdę pojazdów, które dla wielu firm czy jednostek są niezbędne, jeżeli chodzi o funkcjonowanie. Warto dodać, że takie pojazdy nie tylko pozwalają oszczędzić, ale również zyskuje się dzięki nim wiele przywilejów.

Kto może dokładnie składać oferty? Przedsiębiorstwa, jednostki sektora finansów publicznych, instytuty badawcze, stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, rolnicy indywidualni oraz kościoły i inne związki wyznaniowe. Dzięki programowi ”Mój elektryk” ma nastąpić popularyzacja samochodów elektrycznych w kraju. Jak na razie wszystko zmierza pod tym względem ku dobremu.

Tylko te nieszczęsne ładowarki…

Kierowcy wciąż jako jeden z głównych minusów wskazują brak odpowiedniej ilości ładowarek. Do tego kolejnym problemem jest czas związany z ładowaniem i ilością przejechanych kilometrów. Problem ten na pewno będzie towarzyszył przez najbliższe lata i na to wszyscy muszą być przygotowani.

Zapewne w dalszej perspektywie czasu jak 15-20 lat będzie to tylko wspomnienie. Ciężko może być wówczas zrozumieć, że kiedyś był utrudniony dostęp do ładowarki, a kierowcy musieli godzinami czekać na naładowanie pojazdu. Oby faktycznie tak było.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News