PILNE: 21 kwietnia LPG zrujnuje stacje paliw po kolejnej obniżce. Będzie za tanio, a jednocześnie za drogo

PILNE: 21 kwietnia LPG zrujnuje stacje paliw po kolejnej obniżce. Będzie za tanio, a jednocześnie za drogo

LPG autogaz ceny

Podaj dalej

Lada moment będzie miała miejsce kolejna obniżka za LPG. To już naprawdę będzie cena, która da mocno do myślenia właścicielom stacji paliw. To tylko i wyłącznie może ucieszyć kierowców posiadających butlę gazową w swoim samochodzie. Będą tankować taniej paliwo, a dzięki temu sporo zaoszczędzą względem ostatnich cen.

LPG da sporo do myślenia

autogaz lpg gaz
fot. freepik

Już obecnie cena za LPG w hurcie oscyluje w okolicach 2,70 zł/l, a więc jest znacznie niższa niż to co widzimy na stacjach paliw. W drodze jest kolejna obniżka, która może doprowadzić do kuriozalnej sytuacji. Autogaz w hurcie może być tańszy o złotówkę od tego, co będziemy oglądać na stacjach paliw. Można się spodziewać tylko tego, że kierowcy nie pozostaną bierni temu.

Tym bardziej że stacje paliw zaczynają się dzielić na dwie kategorie. Jedne z nich aktualizują odpowiednio ceny detaliczne do cen hurtowych. Dzięki temu LPG w takich miejscach kosztuje 3,10-3,20 zł/l. Z drugiej strony są też stacje paliw, które nie obniżają w ogóle ceny za autogaz, ale dzięki temu diesel i benzyna nie ma praktycznie marży. Ma ją za to właśnie gaz.

Tyle tylko, że takie zabiegi można robić do czasu, a ten czas ewidentnie się kończy. Bo gdy jedna stacja paliw będzie oferować LPG za 2,99 zł/l, a inna za 3,60 zł/l. Kierowcy po prostu nie dadzą się ”wkręcać” w marżę nakręcającą biznes. Będą szukać miejsc, gdzie mogą naprawdę sporo zaoszczędzić, a nie wierzyć w to, że płacą po prostu za jakość.

LPG autogaz
fot. freepik

Ucierpi na tym diesel i benzyna

Skoro ciężko będzie już po obniżce LPG ”bawić się marżą”, ucierpią na tym tankujący diesel i benzynę. Tu gdzie w ostatnim czasie marża praktycznie nie istniała, będzie musiała się pojawić, a więc oba paliwa mogą zdrożeć o 10-20 groszy na litrze. Przy tak wysokich cenach paliw, będzie to kolejny cios w portfele tej grupy kierowców.

Wygranymi jednak poczują się ci, którym – co tu dużo mówic – należy się tanie paliwo. Bo skoro LPG jest tanie, to dlaczego tankujący je kierowcy mają za nie przepłacać dla dobra innej grupy kierowców? Bardziej uczciwie jest, gdy po prostu każdy płaci za siebie i ponosi odpowiedzialność za to czym jeździ.

ceny paliw lpg benzyna diesel
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News