PILNE: 21 i 22 maja omijaj stacje paliw. Od poniedziałku diesel i benzyna będą dużo tańsze!

PILNE: 21 i 22 maja omijaj stacje paliw. Od poniedziałku diesel i benzyna będą dużo tańsze!

stacje paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Bardzo dobra informacja dla kierowców tankujących diesel i benzynę. Tyle tylko, że kierowcy muszą wziąć głęboki oddech i wstrzymać się do przyszłego tygodnia. W poniedziałek można spodziewać się, że na stacjach paliw będzie znacznie taniej, niż w piątek i na pewno niż przez weekend. Kto nie musi po prostu niech nie tankuje.

Diesel i benzyna w końcu tanieją!

ceny paliwo diesel benzyna lpg
fot. freepik

Ostatnie dni i wykresy pokazywały wyłącznie to, jak szybko i dynamicznie mogą rosnąć ceny paliw. Jak to zawsze bywa w tego typu sytuacjach przychodzi moment, kiedy i one muszą odbić się od sufitu. Tak jest właśnie dzieje od kilku dni i ku zaskoczeniu spadek jest dość spory. To zwiastuje również spadek lada dzień w detalu, a więc na stacjach paliw.

Diesel w ostatnich dniach potaniał o 15 groszy, a jego cena w hurcie wynosi obecnie 6,51 zł. Po doliczeniu podatku VAT cena nie powinna być mniejsza niż 7,03 zl. Ale jako, że to średnia cena już dziś można zobaczyć na niektórych stacjach paliw kwotę 6,99 zł/l, a będzie jeszcze niższa. Granica siedmiu złotych została zatem złamana. To na pewno na pewien sposób cieszy.

Benzyna po historycznym wzroście i rekordowych cenach, także złapała zadyszkę. W ciągu dwóch dni jej cena potaniała o 12 groszy i obecnie wynosi średnio w hurcie 6,82 zł/l. Wraz z podatkiem to kwota 7,36 zł/l, a więc dalej wysoka, choć na pewno mniejsza niż na początku tygodnia. Pozostaje jedynie obserwować jak długo będzie trwała taka tendencja. Choć na pewno jest ona zaskoczeniem pod względem tego, że cena ropy utrzymuje się na poziomie ponad 110 dolarów.

diesel benzyna stacja
fot. freepik

Kiedy rząd zamrozi ceny paliw?

Teraz wszystkich kierowców nurtuje pytanie, kiedy polski rząd zamrozi ceny paliw? Mówił o tym przed kilkoma dniami rzecznik rządu, który tymi słowami rozbudził nadzieje na tańszy diesel i benzynę. Na razie jednak temat szybko ucichł i nie wiadomo, kiedy znów pojawi się na tapecie. Niewątpliwie dla rządzących lepiej, gdyby takiej potrzeby nie było.

Mimo wszystko wciąż wisi nad głowami nas wszystkich widmo embargo na rosyjską ropę. To wywoła duży kryzys i niewątpliwie doprowadzi do skoku ceny ropy na giełdzie. Tym samym kierowcy będą musieli liczyć się z tym, że diesel i benzyna znacząco podrożeje. I to zapewne wówczas rząd będzie musiała zakasać rękawy do pracy. Na razie może spokojnie planować w gabinetach plan, jaki wówczas trzeba będzie nakreślić. A w zasadzie – jakie ceny ogłosić, które nie ośmieszą, a realnie pomogą obywatelom i gospodarce.

stacja paliw benzyna paliwo diesel
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News