PILNE: 2022 rok należy do kierowców z LPG. To oni będą prawdziwymi zwycięzcami na stacjach paliw

PILNE: 2022 rok należy do kierowców z LPG. To oni będą prawdziwymi zwycięzcami na stacjach paliw

lpg stacja paliw

Podaj dalej

Posiadacze samochodów z instalacją LPG będą mieć powody do zadowolenia w tym roku. To oni bowiem znów poczują się największymi zwycięzcami tankując na stacji paliw. Już od dawna wiadomo, że ten, kto decyduje się jeździć na autogazie sporo oszczędza. I nawet ostatnie wyższe ceny tego w żaden sposób nie zmieniły.

Zacznie się tanie tankowanie LPG

Tankowanie LPG gaz

Paliwa mają to do siebie, że niemal zawsze proporcjonalnie drożeją i tanieją. Mowa tutaj nie tylko o benzynie i oleju napędowym, ale także LPG. Kiedy drożeje ropa drożeje i gaz, a także odwrotnie. Proporce są zatem niemal zawsze zachowane. Teraz jednak osoby z butlą gazową w samochodzie poczują, że jeżdżą niemal za darmo.

Cena za autogaz znów będzie wynosiła blisko 2,50 zł za litr. A to około 90 groszy taniej niż tak naprawdę tankowaliśmy całkiem niedawno. Inne jest odczucie tankowania taniej paliw pochodzących z ropy, a inaczej odczuwa się to w przypadku LPG. W końcu jedni płacą za litr 5 zł, a drudzy 2,50 zł.

Nic więc dziwnego, że zainteresowanie samochodami na gaz nie maleje. Najlepiej oczywiście kupić auto już z gotową instalacją i tylko dobrze ją serwisować. Ale nawet jeżeli wiemy, że auto będzie nam służyć długie lata, to warto wtedy zainwestować w cały system. Kalkulator w tym przypadku nie kłamie i pokazuje jasno, że pieniądze po prostu zostają w kieszeni.

lpg gaz kierowca

Jaka przyszłość czeka autogaz?

Wiadomo już, że od lutego za te paliwo będziemy płacili w okolicach 2,50-2,60 zł za litr. Różnice na stacjach paliw mogą się wahać jednak nawet o około 20 groszy, dlatego warto szukać lokalizacji, gdzie jest najtaniej. W ostatnim czasie autogaz tanieje, co widać po cenach hurtowych. Załamanie ceny wygląda na to, że mamy już za sobą.

Trzeba pamiętać jednak, że mamy okres zimowy i to wciąż trzyma nieco wyższą cenę za LPG. Skoro jednak tarcza antyinflacyjna 2.0 ma trwać pół roku, to nie można wykluczyć, że późną wiosną cena najtańszego paliwa w Polsce wyniesie nawet około 2,30 zł za litr! To pokazuje jak z miesiąca na miesiąc wiele się zmienia. Niedawno o takiej cenie mogliśmy tylko pomarzyć, a dziś jest na wyciągnięcie ręki.

lpg przelacznik gaz

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News