PILNE: 20 kwietnia tanieje diesel, benzyna i LPG. Te ceny paliw zadowolą największych malkontentów

PILNE: 20 kwietnia tanieje diesel, benzyna i LPG. Te ceny paliw zadowolą największych malkontentów

diesel benzyna ceny paliw

Podaj dalej

Kolejna zmiana w cenie za diesel, benzynę i LPG, ale tym razem korzystniejsza dla kierowców. Ceny paliw wyhamowują z podwyżkami i w połowie tygodnia będzie można zobaczyć nawet niewielkie obniżki. To efekt taniejącej ropy, która we wtorek dość gwałtownie spadła na wartości. To jak głęboki oddech dla tych, którzy oczekiwali najgorszego.

Diesel, benzyna i LPG już bez podwyżek

ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik

Okres po świętach Wielkanocnych zaczął się niezwykle dobrze dla kierowców. Od wtorku na giełdzie widać było, że cena baryłki ropy nieustannie spada i spada – aż miło było na to patrzeć. Bo przecież tania baryłka ropy, to tani diesel i benzyna, ale także przyczynia się do tańszego LPG. Spadek wyhamowuje w znacznym stopniu ubiegłotygodniowe podwyżki.

Nadszedł kolejny czas spokoju i obserwowania tego co będzie się działo w kolejnych dniach. Na pewno w tym tygodniu bardziej powinniśmy mieć już do czynienia ze stabilizacją cen i roszadami wokół tego co widzimy – w dół bądź górę. Do piątku pod tym względem zapewne niewiele się zmieni. Inwestorów nie straszą nawet informacje o wycofaniu się Unii Europejskiej z zakończeniem sięgania po rosyjską ropę.

Mimo wszystko, iż nie będzie na ten moment dalszych podwyżek to i tak paliwo kosztuje drogo. Diesel nieco ponad 7 złotych za litr, benzyna pod 6,50 zł/l, a LPG ma dość duży rozstrzał cenowy. To wciąż nie są wartości, które mogą dać spokój i zapewnić stabilizacje na wyhamowanie inflacji. Zwłaszcza w momencie, gdy pojawiają się kolejne niepokojące informacje o jej wzroście. A to może być już niezwykle trudne dla wielu rodzin w Polsce.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Ceny paliw wyhamowały na chwile?

Nie brakuje spekulacji, że ten tydzień nieprzypadkowo będzie spokojny. Wszystko bowiem układa się pod wybory we Francji i zachowanie spokoju w kontekście wyników. Unia Europejska czyni kroki, aby zwyciężył Macron, bowiem jego konkurenta prezentuje nieco odmienne poglądy. Wszelkie ruchy związane z potencjalnymi podwyżkami są szybko tłamszone, a w świat wypuszczane są pozytywne informacje. To przyczynia się do obniżek.

Diesel i benzyna przed majówką mogą jeszcze zacząć drożeć, a będzie się to działo w ostatnich dniach kwietnia. Wtedy też Unia Europejska ma ogłosić odcięcie się od rosyjskiej ropy. Oczywiście nie nastąpi to od razu, ale będzie działo się powoli, lecz systematycznie. Koniec końców zostanie podana data, gdzie Rosja przestanie być już istotna w grze. Wszyscy liczą, że nastąpi to stosunkowo szybciej, niż wielu myśli.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News