PILNE: 18 stycznia pierwsza większa podwyżka za diesel i benzynę? Ile zapłacą kierowcy za litr paliwa?

PILNE: 18 stycznia pierwsza większa podwyżka za diesel i benzynę? Ile zapłacą kierowcy za litr paliwa?

benzyna diesel promocja paliwo ceny paliw

Podaj dalej

Nadchodzi moment, w którym kierowcy z większym w końcu zauważą zmianę ceny za diesel i benzynę na stacjach paliw. Już ostatnie dni pokazały, że należy spodziewać się zmian cen przy dystrybutorach. Teraz już nikt nie powinien mieć wątpliwości, że w najbliższych zmian paliwo stanie się po prostu droższe w porównaniu z tym co płaciliśmy od początku stycznia.

Za diesel i benzynę będziemy płacili więcej

ceny paliw paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – Kristin

Hurtowe ceny paliw w ostatnich dniach poszybowały w górę. Są obecnie na najwyższym poziomie w tym roku, a to oznacza nic innego jak to, że w cenach detalicznych dojdzie do zmian. Diesel i benzyna po prostu zdrożeją do takiej kwoty, która w tym roku nie była jeszcze widoczna na pylonach. W tym tygodniu dużej różnicy nie należy się jeszcze spodziewać, ale na pewno nie będzie taniej.

Już od dłuższego czasu wiadomo było, że druga połowa stycznia nie będzie już tak atrakcyjna finansowo dla kierowców ja pierwsze dwa tygodnie nowego roku. Obecnie cena ropy Brent praktycznie zrównała się z jedną z najwyższych wartości w ostatnich tygodniach. Teraz z niepokojem wszyscy będą patrzyli, co dalej.

Warto zwrócić uwagę, że zostały również trzy tygodnie do kluczowego dnia w tym roku dla kierowców. 5 luty to wyznaczony dzień przez Unię Europejską, kiedy kończy się zaopatrywanie w rosyjską ropę. Taka zmiana może już we wcześniejszych dniach przyczynić się do tego, że dojdzie do wzrosty wartości za baryłkę ropy. Nie brakuje zdań wśród ekspertów, że w pierwszym kwartale tego roku może zostać przekroczona wartość 100 dolarów! Jeżeli faktycznie tak by się stało, wówczas diesel i benzyna bardzo wyraźnie zdrożeją.

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – natalia.g

Olej napędowy po 9 złotych?

Kierowcy posiadający silnik wysokoprężny mają dość duże obawy, że w tym roku diesel może kosztować nawet ponad 9 złotych. Czy takie obawy mają jakiekolwiek uzasadnienie? Oczywiście, że tak, bowiem problemy z ropą mogą bardzo szybko przyczynić się to bardzo gwałtownych wzrostów ceny. Już kilka miesięcy temu informowano – nawet ze strony rządu, że istnieje pewne ryzyko związane z tym, jaka będzie sytuacja z ropą.

Nic więc dziwnego, że moda na samochody używane z takim silnikiem szybko maleje. Z kolei kto posiada auto jeżdżące na olej napędowy, chce bardzo szybko pozbyć się takiego auta, choć chętnych jest mało. Zdecydowanie lepiej teraz celować w benzynę, bowiem tutaj nie są prognozowane aż tak duże wzrosty. Popyt na diesel jest znacznie większy na świecie, co niestety ma swoje skutki.

benzyna diesel paliwo pis rząd dopłata tarcza ceny
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News