PILNE: 18 marca cena za diesel już poniżej 7 złotych. Stacje paliw mogą odważnie obniżyć cenę

PILNE: 18 marca cena za diesel już poniżej 7 złotych. Stacje paliw mogą odważnie obniżyć cenę

diesel benzyna paliwo ceny

Podaj dalej

Coraz bardziej diesel zbliża się do ceny, która obowiązywała pod koniec lutego tego roku. W czwartek paliwo to spotkała kolejna z rzędu obniżka w hurcie jest jest ona już bardzo bliska przekroczenia kwoty 6 złotych. Na szczęście w dół, a nie w górę, a więc kto wie czy już jutro olej napędowy nie będzie w cenie z piątką z przodu.

Cena za diesel w hurcie bliska kolejnej granicy

ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik.pl

Czwartek przywitał nas ceną 6 165 złotych za m3. Po doliczeniu obecnie obowiązującego VAT i nie naliczając marży, mamy zatem do czynienia z ceną 6,65 zł/l. To już dobry scenariusz dla stacji paliw do tego, aby w końcu przestać wyświetlać cenę 7 złotych za litr tego paliwa. Oznacza to, że benzyna i olej napędowe będą już dostępne wyłącznie z szóstą z przodu.

Diesel zatem potaniał już ponad 1,50 złoty w cenie hurtowej w nieco ponad tydzień. Trzeba mieć jednak na uwadze, że tak duża dynamika spadku ceny nie będzie zachowana. Widać to już także nieco po wykresach, które się wypłaszczają. Zatem ceny w najbliższych dniach w hurcie mogą spadać, ale już nie tak gwałtownie, lecz spokojnie.

Podobnie będzie na stacjach paliw, choć te niewątpliwie mają jeszcze bieżące zaległości, które muszą nadrobić. Ceny paliw powinny być w wielu miejscach znacznie niższe niż są, a to na pewno nie jest dobre dla nikogo. Jeżeli szybko się to nie zmieni, niektóre stacje mogą stracić swoich klientów. Konkurencja, bowiem nie śpi i odważniej poczyna sobie z obniżkami.

diesel paliwo cena
fot. freepik.pl

Szukajcie tanich stacji paliw

Jeżeli ktoś jest przywiązany do danej stacji paliw, a ta wciąż oferuje wyższą cenę za diesel i inne paliwa, powinien rozejrzeć się po okolicy. Jak donoszą internauci różnice są naprawdę duże i sięgają kilkudziesięciu groszy w jednym mieście. To oznacza, że można sporo przepłacić tankując bak do pełna.

A oszczędności przecież szuka każdy z nas, co jest naturalną rzeczą. Tym bardziej że kolejne dni będą przynosić kolejne niższe ceny, a więc która stacja zaśpi, może mieć mniejsze zyski niż planowała. Kierowcy są ”głodni” niższych cen i wiedzą, co się dzieje na rynku. Nikt świadomie nie będzie przepłacał za paliwo.

diesel tankowanie paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News