PILNE: 18 listopada stacja kontroli pojazdów pełna zmian. O ile będzie drożej?

PILNE: 18 listopada stacja kontroli pojazdów pełna zmian. O ile będzie drożej?

stacja kontroli pojazdow

Podaj dalej

Stacja kontroli pojazdów może w najbliższym czasie zaskoczyć nie jednego kierowcę. Osoby, które mają badanie diagnostyczne swojego pojazdu lepiej, żeby spojrzały w dowód rejestracyjny, kiedy on dokładnie wypada. Jeżeli będzie to 18 listopada lepiej udać się wcześniej sprawdzić stan pojazdu, aby móc bezpiecznie poruszać się po drogach.

Protest! Stacja kontroli pojazdów nie przeprowadzi badań?

Na dzień 18 listopada zapowiedziano protest związany z tym, że ceny za badania techniczne nie zmieniły się od 17 lat. Właściciele mają dość tego, że tak długo nie doszło do żadnych zmian w cenie za usługę. A zmieniło się przez ten okres bardzo wiele. O 340 procent wzrosło minimalne wynagrodzenie, VAT z 22 na podniósł się na 23 procent, a inflacja wzrosła o przeszło 40%. Do tego dochodzą koszty utrzymania działalności, które także mocno poszły w górę.

Badanie techniczne kosztuje 98 złotych, co jest trzeba przyznać obiektywnie dość niską stawką biorąc pod uwagę dzisiejsza wartość pieniądza. Biorąc pod uwagę, że przedsiębiorcy sami nie mogą zmienić stawek, zostali zmuszeni do tego, aby zaprotestować. Rząd już od dłuższego czasu zwleka z wprowadzeniem ich postulatów. A chodzi o podniesienie stawki do poziomu 150 złotych netto, a więc 184,50 zł brutto.

Podjęto zatem decyzję, że 18 listopada zostanie zorganizowany protest. Stacja kontroli pojazdów tego dnia może być zatem zamknięta, choć nie podawane są jak na razie takie informacje. Warto mieć to na względzie, bowiem jeżeli przypada komuś wówczas dzień przeglądu, może być zaskoczony.

Jak będzie wyglądał protest?

Wiadomo już, że utrudnienia związane z protestem będą – niemal jak zawsze – mieli mieszkańcy Warszawy. O godzinie  11:00 na parkingu przy Hali Torwar przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie rozpocznie się  protestacyjny przemarsz. Będzie on prowadził ulicami: Łazienkowska, Myśliwiecka, Park Agrykola, Agrykola, Al. Ujazdowskie przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Stacja kontroli pojazdów to miejsce, które każdy kierowca musi odwiedzić raz w roku. Sprawdzany jest tam stan naszego pojazdu, abyśmy mieli pewność, że wciąż nadaje się on do jazdy. Jeżeli zostaną wykryte wszelkie nieprawidłowości jesteśmy zobowiązani do tego, aby naprawię wszelkiego rodzaju awarie i usterki. W innym przypadku przegląd nie będzie ważny.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News