PILNE: 18 i 19 grudnia nie tankuj paliwa! Będziecie cię to kosztowało znacznie drożej niż myślisz

PILNE: 18 i 19 grudnia nie tankuj paliwa! Będziecie cię to kosztowało znacznie drożej niż myślisz

paliwa diesel benzyna

Podaj dalej

Kierowcy miejcie się na baczności, jeżeli chodzi o paliwa. Warto dobrze rozplanować sobie w głowie najbliższe dni i to ile będziemy jeździli samochodem. Jeżeli mało, to nie ma sensu tankowania dużej ilości oleju napędowego, benzyny czy LPG. Należy odpowiednio to sobie przekalkulować, ab nie strać niepotrzebnie pieniędzy.

Nie przepłać za paliwa

Jak doskonale wiadomo od 20 grudnia paliwa mają być nieco tańsze niż obecnie. Z tego też powodu, jeżeli wiemy, iż nie potrzebujemy pełnego baku, bowiem go nie wyjeździmy, nie ma sensu aż tyle tankować. Zdecydowanie lepiej wlać mniej, a resztę uzupełnić np. 20 grudnia, gdy już ceny spadną o te 20-30 groszy mniej.

Dlatego już kompletnie nie opłaca się tankować więcej oleju napędowego, benzyny czy LPG w dniach 18 i 19 grudnia. To po prosty wyrzucanie pieniędzy, gdyż kilkanaście godzin później pozostanie ich więcej w naszej kieszeni. I choć nie mówimy tutaj o wyjątkowo wysokich oszczędnościach, to jednak warto o tym pamiętać.

W końcu nigdy nie cieszymy się jak paliwa zdrożeją np. o 10, 20 czy 30 groszy. Zatem dlaczego, gdy potanieją nie warto tego docenić i po prostu skorzystać z tego. Ta pewnego rodzaju bariera psychologiczna, która nie pozwala nam docenić tego, że możemy taniej zatankować. Wydaje nam się, że jest to niewiele, ale w drugą stronę jest to już bardzo dużo.

Ceny paliw będą korzystniejsze

Już poniedziałek na wielu stacjach paliw w Polsce przyniósł oczekiwane obniżki. Mowa tutaj o tym, że ceny paliwa spadły poniżej 6 złotych za litr. Z kolei LPG także potaniało i można je zatankować poniżej 3,20 zł/l. Skończyły się zatem nieustanne podwyżki, które doskwierały nam przez ostatni rok.

Tym bardziej trzeba to docenić i korzystać z niższych cen. Dlatego jeszcze raz zwracamy uwagę na to, aby dobrze przemyśleć nadchodzący tydzień w kwestii tankowania paliwa. Jeżeli nie ma potrzeby tankowania pełnego baku, lepiej się z tym wstrzymać. Nawet jeżeli w tym tygodniu odwiedzi ktoś dwa razy stację paliw, nic złego się nie stanie. W przyszły poniedziałek będzie mógł odwiedzić trzeci i w końcu zatankować po znacznie niższej cenie.

Nie można również zapominać, że jeszcze taniej będzie od 1 stycznia, ale różnica nie będzie już aż tak duża. Część przepisów które wprowadził rząd wchodzi od 20 grudnia, z kolei kolejne od 1 stycznia. Nowy Rok zatem pod względem tankowania zapowiada się optymistycznie i oby z każdym kolejnym tygodniem, tylko lepiej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News