PILNE: 16 września to ostatni dzień na stary mandat. Od soboty wchodzą rewolucyjne zmiany dla kierowców

PILNE: 16 września to ostatni dzień na stary mandat. Od soboty wchodzą rewolucyjne zmiany dla kierowców

PILNE: 16 września to ostatni dzień na stary mandat. Od soboty wchodzą rewolucyjne zmiany dla kierowców

Podaj dalej

Doczekaliśmy się! Stary mandat idzie w zapomnienie, a w życie wchodzi nowy znacznie bardziej restrykcyjny. Czy to lepiej, czy gorzej oceni samo życie, bowiem na pewno nie kierowcy. Ci akurat nie mają powodów do zadowolenia z tego faktu, bowiem każda kontrola może sie wiązać ze znacznie większym wydatkiem. W dodatku większym ryzykiem utraty prawo jazdy.

Mandat, to ostatni taki w historii

mandat-policja-predkosc
fot. freepik

Kto otrzyma 16 września z jednej strony będzie mógł poczuć się w pewien sposób wyróżniony. Będzie to ostatni dzień w historii, kiedy mógł jeszcze otrzymać mandat ze starego taryfikatora. Rzecz jasna nikomu tego nie życzymy, tym bardziej iż wiąże się to ze złamaniem przepisów ruchu drogowego. Co za tym idzie, stworzenia niebezpieczeństwa na drodze, które może zagrażać zdrowiu i życiu.

Od soboty 17 września każdy kierowca w Polsce będzie musiał liczyć się z tym, że mandat stworzy w jego życiu znacznie więcej problemów. Punkty karne będą obowiązywały dwa lata a nie rok, będzie ich znacznie więcej za dane wykroczenie. Do tego wszystkiego wchodzi recydywy, a więc kolejna grzywna za to samo wykroczenie będzie dwukrotnie większa finansowo.

Kierowy muszą pamiętać, że dwa wykroczenia wystarczą do tego, aby stracić prawo jazdy. Zmiany mają uderzyć w piratów drogowych, którzy dość często łamali przepisy. Teraz takiej możliwości nie będą już mieli. Będą musieli sobie zrobić szybki rachunek sumienia, bowiem mogą szybciej stracić uprawnienia niż w zasadzie je robili.

mandat taryfikator policja

Zmiany wchodzą od północy

Trzeba pamiętać, że już nawet w nocy powrót będzie wiązał się z tym, że będzie można otrzymać nowy mandat. Policyjne patrole już od godziny 00:01 będą mogły wypisać grzywnę wedle nowego taryfikatora. Warto o tym pamiętać, bo niektórym wydaje się czasem, że zmiany wchodzą nie wiadomo od której godziny. A w zasadzie od tego, którą sami sobie wymyślą.

Ruch od soboty na polskich drogach powinien się znacząco zmienić. Kierowcy będą jeździć znacznie wolniej, a w zadzie będą jeździli przepisowo, czyli tak jak powinni. Dla wielu może to być duże zaskoczenie, że dojazd do pracy czy do domu trwa dłużej. Ale podobnie zaczęło dziać się już od początku nowego roku, kiedy w górę poszły same stawki mandatów. Do dziś widać zwolnienie na drogach, co pokazują także przeróżne statystyki w wielu miejscach.

mandat policja taryfikator

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News