PILNE: 16 lipca benzyna niemożliwie tania! Diesel? Aż ciężko w to uwierzyć co się dzieje

PILNE: 16 lipca benzyna niemożliwie tania! Diesel? Aż ciężko w to uwierzyć co się dzieje

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Zaskakujące, a wręcz szokujące jest to ile dziś kosztuje diesel, a w jakiej cenie jest benzyna. Bo o ile 95-tka tanieje tak jak powinna, to jednak z olejem napędowym dzieje się coś, co na pierwszy rzut oka bardzo ciężko wytłumaczyć. To tez pokazuje, że w Polsce ceny paliw to prawdziwy rollercoaster, który jak widać do niczego nie ma odniesienia w rzeczywistości.

Cena za diesel i benzyna jakby wymyślona głowy

diesel paliwo tankowanie
fot. freepik

Kierowcy mogą mieć kompletnie rozdwojenie jaźni, po sygnałach jakie do nich docierają. Z jednej strony słyszą o dużych obniżkach paliw, o tym, że ropa tanieje, dolar traci na wartości, a z drugiej strony patrzą na cenę i pytają – o co chodzi?! Tak właśnie wygląda dziś sytuacja, jeżeli chodzi o diesel. Kompletnie niezrozumienie i zaskoczenie.

Cena za olej napędowy w hurcie to już 7,14 zł/l. W ciągu dobry diesel zdrożał w hurcie zatem o 10 groszy, a od najniższej wartości jaka miała miejsce tydzień temu aż o 21 groszy. A przecież cały czas mamy do czynienia z sytuacją, w której wartość ropy spada i od kilku dni znajduje się na poziomie 100 dolarów. Już nawet dolar stracił na wartości 8 groszy.

Znacznie lepiej wygląda sytuacja z benzyną, która wyceniana jest średnio 6,74 zł/l. To oznacza, że w cenie detalicznej cena jest już na poziomie 7,28 zł/l. Tak jak już informowaliśmy – na dniach z promocją jakie oferują różne stacje, będzie można już tankować poniżej 7 złotych za litr. Za diesel jednak wygląda na to, że prędko nie zobaczymy takiej ceny.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Ceny paliw będą zmienne

To jak tanieje benzyna na pewno cieszy kierowców, którzy tankują to paliwo. Zupełnie jednak inne odczucia mają ci kierowcy, którzy wlewają diesel do baku swojego samochodu. Popyt na olej napędowy jest bardzo wysoki i to na pewno jedna z kluczowych przyczyn, dlaczego w takiej dobie jak teraz, paliwo to nie tanieje. Choć nikt nie ma wątpliwości, że powinno i to znacznie.

Tutaj wciąż tematem numerem jeden jest to, że świat potrzebuje więcej ropy, a jej nie ma. I jeżeli sytuacja z produkcją się nie zmieni, to nawet tania ropa nie zagwarantuje niskich cen. Okres wakacyjny to wzmożony ruch na drogach, dlatego też podaż nie nadąża. W tej kwestii Ameryka czy Europa, wciąż nie znalazła złotego środka. Pozostaje zatem czekać i obserwować, kiedy sytuacja z tym paliwem zacznie się bardziej normować.

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News